® Odmiana wyhodowana przez Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zakazane.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzonki truskawki Grandarosa® do czasu ukorzenienia muszą być podlewane. Truskawki mogą być uprawiane w jednym miejscu przez 4 lata.
  • Gleba: truskawka Grandarosa® nie ma wygórowanych wymagań glebowych, można ją sadzić na większości gleb utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych.
  • Sadzenie: przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m². Truskawki uprawia się w rzędach w rozstawie od 25 do 30 cm w rzędzie. Na 1 m² wysadzamy od 6-10 roślin.
  • Zimowanie: jesienią młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy 2 tygodnie od zakończenia owocowania. Rośliny do zimy muszą wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
  • Zbiór: pocz. VI.
70-675
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5

Truskawka Grandarosa®

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Wyśmienita, wczesna odmiana. Truskawka Grandarosa® zaczyna dojrzewać od początku VI. Tworzy wyjątkowo duże, atrakcyjne, jędrne, bardzo smaczne owoce doskonałe na przetwory i w stanie świeżym. Plonuje bardzo obficie i dobrze rośnie w polskich warunkach, jest odporna na wiele chorób truskawek.

70-675
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-684

Świdośliwa Thiessen

1 szt.
12,50 zł 6,90 zł
  • Promocja
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 21-102

Tulipan botaniczny Tarda

8 szt.
6,30 zł