• Obecnie brak na stanie

® Odmiana wyhodowana przez Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zakazane.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzonki truskawki Grandarosa® do czasu ukorzenienia muszą być podlewane. Truskawki mogą być uprawiane w jednym miejscu przez 4 lata.
  • Gleba: truskawka Grandarosa® nie ma wygórowanych wymagań glebowych, można ją sadzić na większości gleb utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych.
  • Sadzenie: przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m². Truskawki uprawia się w rzędach w rozstawie od 25 do 30 cm w rzędzie. Na 1 m² wysadzamy od 6-10 roślin.
  • Zimowanie: jesienią młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy 2 tygodnie od zakończenia owocowania. Rośliny do zimy muszą wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
  • Zbiór: pocz. VI.
70-675
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Truskawka Grandarosa®

Kategoria produktu: krzewy-owocowe

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Wyśmienita, wczesna odmiana. Truskawka Grandarosa® zaczyna dojrzewać od początku VI. Tworzy wyjątkowo duże, atrakcyjne, jędrne, bardzo smaczne owoce doskonałe na przetwory i w stanie świeżym. Plonuje bardzo obficie i dobrze rośnie w polskich warunkach, jest odporna na wiele chorób truskawek.

70-675
Niedostępny
Cena
31,20 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 98-111

Atut RTU 1L

27,00 zł
  • Nowość