Idealny wybór, jeśli:

Cenisz rośliny ozdobne nie tylko z kwiatów, ale również z liści. Znakomity wybór na kwiat cięty. Wybierz, jeśli szukasz byliny, która poradzi sobie na rabacie w częściowym cieniu.

Wskazówki uprawy:

  • Kalla Red Alert (Zantedeschia) to odmiana wyjątkowo dekoracyjna.
  • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste.
  • Wysokość: uprawiana w gruncie dorasta do 40-45 cm.
  • Sadzenie: bulwy sadzimy wiosną na głębokość 5 cm w takim terminie, by wyłaniając się z ziemi, nie zostały zniszczone przez ostatnie wiosenne przymrozki (początek V).
  • Kwitnienie: VII-VIII. Kalle Red Alert akwitają po dwóch miesiącach od posadzenia i są efektowne przez całe lato. Odmiana znakomita na kwiat cięty.
  • Zimowanie: bulwy kalli Red Alert najlepiej wykopać przed zimą i przechować w chłodnym i suchym pomieszczeniu do następnej wiosny.
  • Uprawa w doniczkach: sadzić w żyzną, zasobną w składniki pokarmowe, przepuszczalną i lekko kwaśną glebę. Doniczki możemy umieścić w mieszkaniu lub przenieść do ogrodu lub na taras. Co 14 dni zasilamy rośliny nawozami wieloskładnikowymi. Po przekwitnięciu kalla zaczyna przechodzić w stan spoczynku co objawia się żółknięciem i zasychaniem liści. Jest to znak do zaprzestania podlewania i zasuszenia roślin. Rośliny z ogrodu przenosimy do mieszkania, aby uchronić je przed jesiennymi przymrozkami. Zasuszone bulwy wyjmujemy z doniczki, czyścimy i przechowujemy w wilgotnym torfie lub trocinach. Wiosną bulwy wysadzamy ponownie do doniczek, podlewamy i zasilamy.
11-140
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
35-45 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
1

Kalla Red Alert

Bulwy - 1 op.: 1 szt.

Wyjątkowo trwały kwiat cięty, popularny we współczesnej florystyce. Kalla Red Alert (Zantedeschia) to piękna odmiana o ozdobnych, nakrapianych liściach i intensywnym kolorze kwiatów. Doskonała do uprawy na lekko zacienionych rabatach w ogrodzie lub w doniczkach. Kwitnie długo, w wazonie wytrzymuje ponad 10 dni.

11-140
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35-45 cm
Wysokość rośliny
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 20-835

Narcyz Pancrebar

5 szt.
15,30 zł