Wskazówki uprawy:

  • Koźlarz czerwony (Leccinum aurantiacum) jest ceniony przez grzybiarzy za małą podatność na robaki i ładny kolor. Owocuje od czerwca aż do późnego listopada (rośnie nawet w niskich temperaturach).
  • Gleba: należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością torfu.
  • Aplikacja: od poł. IV do X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć drzewa liściaste, najlepiej osika lub topola (tworzy z nimi mikoryzę). Korzystnie jest jeśli drzewa są stosunkowo młode.
  • Plonowanie: w sprzyjających warunkach grzyby pojawiają się w 1. lub 2. roku od aplikacji grzybni. Grzybnia na ziarnie powinna owocować przez kolejne 3-4 lata, dając do kilkunastu sztuk koźlarzy na jedno drzewo w ciągu roku.

Sposób uprawy:

1. Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5-4 m od pnia drzewa.
2. Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
3. Miejsce aplikacji podlać w ilości: 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
4. Przykryć warstwą liści, igieł lub mchu z lasu.
5. Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru: 10 g na 10 litrów wody.
6. Podczas suszy zaleca się systematyczne podlewanie gleby.

Sproszkowana grzybnia biologiczna na ziarnie - 1 opakowanie: 10 g.
Prawdopodobieństwo plonowania: 85-87%.


UWAGA: amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, ponieważ efektywność plonowania jest silnie uzależniona od wielu czynników, w tym przede wszystkim od wystąpienia odpowiednich warunków klimatycznych (pogodowych). Dla powodzenia uprawy należy stworzyć grzybom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych (leśnych) oraz aplikować grzybnię ściśle według instrukcji.

93-645
Gramatura
10 g

Grzybnia Koźlarz czerwony - Mycelium

Kategoria produktu: grzyby-jadalne

Grzybnia na ziarnie (saszetka) - 1 opak.: 10 g.

Koźlarz czerwony (Leccinum aurantiacum) jest chętnie wykorzystywany do wielu potraw, sosów, zup, jako aromatyczny dodatek do mięs i przetworów, świetnie nadaje się do duszenia i suszenia. Ma łagodny smak i delikatny grzybowy zapach. Preferuje miejsca pod drzewami liściastymi, rośnie w mikoryzie z osiką i topolą.

93-645
Dostępny
Cena
26,90 zł
Ilość
Dostawa od 8,50 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

10 g
Gramatura
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-536

Malina Sokolica®

1 szt.
15,80 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK