• Obecnie brak na stanie

Wskazówki uprawy:

  • Borowik szlachetny (Boletus edulis) to jeden z najbardziej wartościowych grzybów jadalnych o silnym aromacie. Największe egzemplarze mogą osiągać do 30 cm średnicy. W naturze plonuje od V do XI, zwykle w miejscach z lekkim dostępem światła lub na skraju lasu.
  • Gleba: należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością odkwaszonego torfu lub ziemię z lasu.
  • Aplikacja: od poł. IV do X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć drzewa iglaste lub liściaste, zwłaszcza świerki, sosny, buki, dęby (tworzy z nimi mikoryzę). Najlepiej jeśli drzewa są stosunkowo młode.
  • Plonowanie: w sprzyjających warunkach grzyby pojawiają się w 1. lub 2. roku od aplikacji grzybni. Grzybnia na ziarnie powinna owocować przez kolejne 3-4 lata, dając do kilkunastu sztuk borowików na jedno drzewo w ciągu roku.

Sposób uprawy:

1. Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5-4 m od pnia drzewa.
2. Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
3. Miejsce aplikacji podlać w ilości: 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
4. Przykryć warstwą liści, igieł lub mchu z lasu.
5. Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru: 10 g na 10 litrów wody.
6. Podczas suszy zaleca się systematyczne podlewanie gleby.

Sproszkowana grzybnia biologiczna na ziarnie - 1 opakowanie: 10 g.
Prawdopodobieństwo plonowania: 85-87%.


UWAGA: amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, ponieważ efektywność plonowania jest silnie uzależniona od wielu czynników, w tym przede wszystkim od wystąpienia odpowiednich warunków klimatycznych (pogodowych). Dla powodzenia uprawy należy stworzyć grzybom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych (leśnych) oraz aplikować grzybnię ściśle według instrukcji.

93-640
Gramatura
10 g

Grzybnia Borowik szlachetny - Mycelium

Kategoria produktu: grzyby-jadalne

Grzybnia na ziarnie (saszetka) - 1 opak.: 10 g.

Borowik szlachetny (Boletus edulis) jest niezrównany w kuchni: nadaje potrawom wyśmienity smak i zapach, który zachowuje także po ususzeniu. Grzybnię należy aplikować od poł. IV do koń. X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć świerki, sosny, dęby lub buki. Korzystne jest, gdy drzewa są młode. Prawdopodobieństwo plonowania: 85%-87%.

93-640
Niedostępny
Cena
26,90 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 8,50 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

10 g
Gramatura
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: