Wskazówki uprawy:

  • Grusza Konferencja jest starą jesienną odmianą, cenioną ze względu na genetyczną odporność na choroby oraz dużą przydatność w roli zapylacza krzyżowego.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy wgłębienie wokół drzewka, tak zwane misy, które służą do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 10 l wody na drzewko.
  • Gleba: grusza Konferencja rośnie i owocuje dobrze na glebach żyznych, głębokich i ciepłych, o odczynie lekko kwaśnym. Nie udaje się na glebach lekkich, płytkich i o wysokim poziomie wód gruntowych.
  • Stanowisko: należy unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami. Grusza Konferencja lubi miejsca słoneczne, osłonięte, zaciszne.
  • Cięcie: formowanie młodych grusz jest łatwiejsze niż formowanie jabłoni, ponieważ większość odmian tworzy regularne korony. Grusza wymaga mniej cięcia niż jabłoń. Dopiero po 20 latach konieczne jest cięcie odmładzające (w III).
  • Nawożenie: grusze mają wysokie wymagania pokarmowe w stosunku do boru. Niedobór boru może powodować słabe zawiązywanie owoców oraz ich drobnienie, pękanie i korkowacenie. Nawozy do drzew owocowych z dodatkiem boru należy zastosować wiosną, w fazie białego pąka oraz bezpośrednio po zakończeniu kwitnienia.
  • Zbiór: IX-X.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-258
Wysokość rośliny
5-4 m
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Październik

Grusza Konferencja

Sadzonka w balocie - 1 op.: 1 roślina.Grusza Konferencja to odmiana jesienna. W okres owocowania wchodzi wcześnie, owocuje obficie i corocznie. Owoce o wydłużonym kształcie, bardzo słodkie, soczyste, smaczne. Termin zbioru: koniec IX-X. Odmiana odporna na choroby.

70-258
Niedostępny
Cena
34,10 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


5-4 m
Wysokość rośliny
Październik
Termin wysyłki
zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać