Kiedy sadzić truskawki? Odkryj najlepsze praktyki ogrodnictwa!

Kiedy sadzić truskawki? Odkryj najlepsze praktyki ogrodnictwa!

Kiedy sadzić truskawki i jak przeprowadzić ten proces, by zakończył się sukcesem? Jeśli interesuje Cię sadzenie truskawek, to trafiłeś idealnie – podpowiadamy, jak wykonać taką czynność.

Jak sadzić truskawki? Krok po kroku

Uprawa truskawek jest stosunkowo prosta – wystarczy kierować się kilkoma zasadami, by po kilku miesiącach móc cieszyć się słodkimi i dorodnymi truskawkami. Kiedy sadzić sadzonki truskawek? Najlepiej w okresie od początku kwietnia do końca września. Nie można zapomnieć o wcześniejszym przekopaniu rabaty – po tej czynności warto dać jej trochę czasu. Dobrym rozwiązaniem jest również nawodnienie ziemia na dzień przed planowanym sadzeniem.

Truskawki można sadzić bezpośrednio w ziemi, jak i na włókninie – oba sposoby są równie skuteczne. Co ile sadzić truskawki? Przyjmuje się, że rośliny powinny być oddalone od siebie o około 50 cm; krzaczki należy ulokować z przerwami wynoszącymi 20-35 cm. Im większy rozstaw, tym łatwiej będzie nam zbierać owoce!

Pierwszym krokiem do tego, by stać się właścicielem pysznych truskawek, jest wykopanie dołka o głębokości nieco większej, niż długość samych korzeni sadzonek. Umieszczamy je następnie w otworze; nie można zapomnieć o tym, by korzenie znalazły się w pozycji wyprostowanej. Jeśli je zegniemy, to będą one wypychały roślinę, co może wpłynąć na jej przesuszanie. Nie można również zasypywać zielonych części rośliny, gdyż sadzonka może od tego zgnić. Po odpowiednim zasypaniu sadzonki, konieczne jest staranne ugniecenie ziemi wokół niej. Cały proces sadzenia kończymy procesem ściółkowania, który polega na obsypaniu ziemi wokół truskawek słomą lub innymi elementami. Taka ściółka ma chronić glebę przed chwastami oraz wysychaniem. Jak ziemia do truskawek? Powinna być lekka i próchnicza; najlepiej, by jej odczyn mieścił się w przedziale od 5,5 do 6,5 pH.

Jak sadzić truskawki na włókninie? Nasze podpowiedzi

Sadzenie truskawek na włókninie jest drugim sposobem na to, by cieszyć się świeżymi owocami prosto z krzaka. Jak sadzić truskawki na włókninie? Na skopanej wcześniej ziemi należy ułożyć przygotowaną wcześniej agrowłókninę i przymocować ją za pomocą specjalnych elementów do podłoża. Tkanina musi być mocno naciągnięta! Następnie konieczne jest wymierzenie odległości między poszczególnymi krzaczkami. w wyznaczonych punktach nacinamy tkaninę tworząc kształt litery X. Pod nimi wykopujemy na tyle głębokie dołki, że możliwe będzie umieszczenie tam całych korzeni, Gdy posadzimy już wszystkie truskawki, to kolejnym etapem będzie dokładne oczyszczenie agrowłókniny z ziemi oraz podlanie krzaczków. Kiedy przesadzać truskawki? Proces taki można wykonać już na przełomie lipca i sierpnia, chociaż wiele zależy od tego, jaki rodzaj truskawek zasadziliśmy.

Jeśli interesują Cię krzewy owocowe lub cebulki kwiatowe, które na pewno doskonale przyjmą się w ziemi, to oferta naszego sklepu Florexpol została stworzona właśnie dla Ciebie! Proponujemy klientom wyłącznie najkorzystniejsze rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!