Idealny wybór, jeśli:

Jesteś miłośnikiem żywych, intensywnych barw w ogrodzie. Wybierz, jeśli szukasz odmian nietypowych, o niecodziennym wyglądzie.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan liliokształtny Firework, za sprawą pięknie zbudowanych, wysmukłych i wspaniale wybarwionych kwiatów, rewelacyjnie nadaje się na kwiat cięty.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany liliokształtne Firework wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul: tulipana Firework wykopuje się na okres spoczynku w połowie VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan liliokształtny Firework, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-353
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
6

Tulipan liliokształtny Firework

Cebule - 1 op.: 6 szt.Tulipan liliokształtny Firework w pełni zasłużył na swoją nazwę, bo nie ma sobie równych pod względem "świetlistości" kolorów. Gęste łany kwiatów na rabatach wyglądają jak tańczące płomienie. Efektu dopełniają podłużne, spiczaste, lekko odwinięte płatki przypominające ogniste języki. Zasługuje na najbardziej reprezentacyjne miejsce w ogrodzie.

21-353
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
13,70 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: