• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany tulipanów o pełnych kwiatach. Dobry wybór dla miłośników ciepłych kolorów w ogrodzie.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzenie: Początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada września, a końcowym - koniec października. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny Beauty of Apeldoorn wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę czerwca, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Beauty of Apeldoorn, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion.
  • W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan pełny Beauty of Apeldoorn, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-264
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
6

Tulipan pełny Beauty of Apeldoorn

Cebule - 1 op.: 6 szt.Tulipan pełny Beauty of Apeldoorn (Tulipa) to pozycja obowiązkowa dla kolekcjonerów pełnych odmian. Kwiaty przypominające piwonie wypełnione są bardzo gęsto płatkami z delikatnym nakrapianym zdobieniem. Cenione za miłą dla oka, ciepłą kolorystykę, są doskonałe na kwiat cięty.

21-264
Niedostępny
Kolor: Żółty
Cena
7,90 zł
9,80 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać