• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz urokliwego, wiosennego kwiatu w efektownym zestawie kolorystycznym, znakomitego i na rabatę i do misy.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipany pełne mieszanka to zestaw wyjątkowo dekoracyjnych odmian w kilku klasycznych kolorach - pomoże stworzyć gotową, efektowną kompozycję na przydomowej rabacie, w ogródku skalnym lub w pojemniku.
  • Wysokość: 25-30 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada września, a końcowym - koniec października. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany pełne wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę czerwca, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion.
  • W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośną tulipany pełne, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-960
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
25-30 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
6

Tulipany pełne mieszanka

Cebule - 1 op.: 6 szt.Tulipany pełne mieszanka (Tulipa) są niezawodne, z tego względu polecane są do uprawy nawet początkującym ogrodnikom. Zdobią rabaty, skalniaki, zwłaszcza posadzone w dużych grupach; sprawdzają się także w donicach na balkonie. Kwiaty złożone z licznych płatków z daleka przypominają piwonie.

21-960
Niedostępny
Kolor: Mieszanka
Cena
9,40 zł
11,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV-V
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
25-30 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać