Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Trawa pampasowa różowa

Trawa pampasowa różowa

8,00 zł


Niedostępny

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.Trawa pampasowa różowa (Cortaderia selloana) to królowa wśród traw. Ozdobą jest gęsta kępa liści tworzących zieloną fontannę. Jesienią pojawiają się niezwykle duże, puszyste, różowe kwiatostany. Osiągają ponad 0,5 m długości, stając się jedną z największych atrakcji jesiennego ogrodu. Trawa pampasowa wymaga zabezpieczenia na zimę.

Więcej szczegółów

 • IX-X
 • Nasłonecznione
 • Tak
 • 1-2 m

 • Ilość sztuk: 1

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz trawy ozdobnej o wybitnie dekoracyjnych kwiatostanach, efektownych zwłaszcza na wietrze. Dobry wybór do uprawy w pojemnikach.

Wskazówki uprawy:

 • Trawa pampasowa różowa (Cortaderia selloana) może być stosowana jako efektowny soliter, jak również na szpalery, tło rabat, sąsiedztwo oczka wodnego. Kwiatostany można ścinać, stanowią bardzo efektowny dodatek do bukietów. Nadaje się do uprawy pojemnikowej.
 • Stanowisko: preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, zaciszne, osłonięte przed mroźnymi wiatrami, najlepiej w pobliżu zabudowań, murów itp.
 • Gleba: trawa pampasowa lubi gleby żyzne, zasobne, luźne, przepuszczalne, gwarantujące brak zastoju wody w okresie zimowym.
 • Sadzenie: rośliny sadzimy wiosną w przepuszczalne, lekko kwaśne podłoże. Jeżeli gleba jest gliniasta, należy ją rozluźnić żwirem, piaskiem i koniecznie wzbogacić kompostem. Trawa pampasowa w okresie zimowym bardzo często ginie nie z powodu mrozu, ale z powodu nadmiernej wilgoci w glebie. Dlatego koniecznie należy posadzić ją na usypanym podwyższeniu (zagonie lub kopczyku).
 • Wysokość: 1-2 m.
 • Kwitnienie: IX-X.
 • Nawożenie: w okresie wegetacji odbywa się co 3-4 tygodnie nawozem płynnym lub granulowanym. Można zastosować bardzo popularną Azofoskę.
 • Podlewanie: jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. W okresie letnim, w przeciwieństwie do zimowego, trawa pampasowa lubi wilgoć i należy ją podlewać. Zwłaszcza w uprawie pojemnikowej nie można przesuszać podłoża.
 • Zimowanie: zima to czas, kiedy wysoka wilgotność podłoża oraz ujemna temperatura powodują, że trawa pampasowa może zamierać pomimo okrycia. Pamiętajmy, aby przede wszystkim zabezpieczyć roślinę przed nadmierną wilgocią w glebie. Najlepszym rozwiązaniem jest sadzenie trawy pampasowej na wzniesieniach, które chronią roślinę przed zbyt dużą wilgotnością podłoża. Przygotowując roślinę do zimowania ścinamy pędy na około 30-40 cm, wiążemy i okrywamy. Dobrym materiałem na okrycie będą maty ze słomy, kora, słoma, a przede wszystkim liście. Warstwa ochronna powinna mieć około 40-50 cm grubości. Zastosowany materiał do okrycia powinien być suchy! Nad całością można zrobić zadaszenie z drewnianej skrzynki. Do okrywania nie używamy folii! Trawę pampasową należy okryć po pierwszych przymrozkach. W uprawie pojemnikowej na okres zimy roślinę należy przenieść do pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem np. do widnej werandy, garażu lub piwnicy i pamiętać o utrzymywaniu wilgotnego podłoża w pojemniku.
 • Liczba roślin na 1 m² - 1 szt.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 szt.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE