Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz trawy ozdobnej o wybitnie dekoracyjnych kwiatostanach, efektownych zwłaszcza na wietrze. Dobry wybór do uprawy w pojemnikach.

Wskazówki uprawy:

 • Trawa pampasowa biała (Cortaderia selloana) może być stosowana jako efektowny soliter, jak również na szpalery, tło rabat, sąsiedztwo oczka wodnego. Kwiatostany można ścinać, stanowią bardzo efektowny dodatek do bukietów. Nadaje się do uprawy pojemnikowej.
 • Stanowisko: preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, zaciszne, osłonięte przed mroźnymi wiatrami, najlepiej w pobliżu zabudowań, murów itp.
 • Gleba: trawa pampasowa lubi gleby żyzne, zasobne, luźne, przepuszczalne, gwarantujące brak zastoju wody w okresie zimowym.
 • Sadzenie: rośliny sadzimy wiosną w przepuszczalne, lekko kwaśne podłoże. Jeżeli gleba jest gliniasta, należy ją rozluźnić żwirem, piaskiem i koniecznie wzbogacić kompostem. Trawa pampasowa w okresie zimowym bardzo często ginie nie z powodu mrozu, ale z powodu nadmiernej wilgoci w glebie. Dlatego koniecznie należy posadzić ją na usypanym podwyższeniu (zagonie lub kopczyku).
 • Wysokość: 1-2 m.
 • Kwitnienie: IX-X.
 • Nawożenie: w okresie wegetacji odbywa się co 3-4 tygodnie nawozem płynnym lub granulowanym. Można zastosować bardzo popularną Azofoskę.
 • Podlewanie: jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. W okresie letnim, w przeciwieństwie do zimowego, trawa pampasowa lubi wilgoć i należy ją podlewać. Zwłaszcza w uprawie pojemnikowej nie można przesuszać podłoża.
 • Zimowanie: zima to czas, kiedy wysoka wilgotność podłoża oraz ujemna temperatura powodują, że trawa pampasowa może zamierać pomimo okrycia. Pamiętajmy, aby przede wszystkim zabezpieczyć roślinę przed nadmierną wilgocią w glebie. Najlepszym rozwiązaniem jest sadzenie trawy pampasowej na wzniesieniach, które chronią roślinę przed zbyt dużą wilgotnością podłoża. Przygotowując roślinę do zimowania ścinamy pędy na około 30-40 cm, wiążemy i okrywamy. Dobrym materiałem na okrycie będą maty ze słomy, kora, słoma, a przede wszystkim liście. Warstwa ochronna powinna mieć około 40-50 cm grubości. Zastosowany materiał do okrycia powinien być suchy! Nad całością można zrobić zadaszenie z drewnianej skrzynki. Do okrywania nie używamy folii! Trawę pampasową należy okryć po pierwszych przymrozkach. W uprawie pojemnikowej na okres zimy roślinę należy przenieść do pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem np. do widnej werandy, garażu lub piwnicy i pamiętać o utrzymywaniu wilgotnego podłoża w pojemniku.
 • Liczba roślin na 1 m² - 1 szt.
50-768
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
1-2 m
Okres kwitnienia
IX-X
Kwiaty cięte
Tak
Ilość sztuk
1

Trawa pampasowa biała

Kategoria produktu: trawy-ozdobne

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Trawa pampasowa biała (Cortaderia selloana) to królowa wśród traw. Ozdobą jest gęsta kępa liści tworzących zieloną fontannę. Jesienią pojawiają się niezwykle duże, puszyste, białe kwiatostany. Osiągają ponad 0,5 m długości, stając się jedną z największych atrakcji jesiennego ogrodu. Trawa pampasowa wymaga zabezpieczenia na zimę.

50-768
Dostępny
Kolor: Zielony
Cena
16,00 zł

(16,00 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IX-X
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
1-2 m
Wysokość rośliny
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 20-887

Narcyz Delnashaugh

5 szt.
14,70 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK