• Promocja

wysylka-ziol.jpg

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz oryginalnej, nietuzinkowej rośliny balkonowej do wiszących doniczek.

Wskazówki dostawy:

  • Pokrzywiec, Kocie ogony (Acalypha) pochodzi z Azji, jest wrażliwy na niskie temperatury, dlatego powinien być uprawiany jak domowa roślina doniczkowa, którą w sezonie wegetacyjnym można wystawiać na zewnątrz. Od maja do jesieni może być uprawiany na balkonie.
  • Stanowisko: pokrzywiec lubi stanowiska bardzo jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione, najlepiej czuje się na balkonach wschodnich lub zachodnich.
  • Gleba: przez cały okres wegetacyjny wymaga stale wilgotnego podłoża. Jest bardzo wrażliwy na nadmiar wody i na przesuszenie. Najlepiej rośnie w torfowym, żyznym podłożu o obojętnym odczynie.
  • Wysokość: 40-50 cm.
  • Kwitnienie: V-IX.
  • Nawożenie: w czasie wegetacji co 2 tygodnie konieczne jest nawożenie pokrzywców uniwersalnym nawozem do roślin doniczkowych lub balkonowych.
  • Zimowanie: jeżeli chcemy przechować roślinę do następnego roku, musimy przenieść ją do pomieszczenia przed nastaniem przymrozków. Pokrzywiec nie przechodzi typowego okresu spoczynku, dlatego zimę powinien spędzać w bardzo jasnym, ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie temperatura nie będzie spadać poniżej 15°C. Wiosną przesadzamy roślinę do nowego podłoża i lekko przycinamy w celu rozkrzewienia.
  • Rozmnażanie: odbywa się przez sadzonkowanie przyciętych pędów. Gleba z młodymi sadzonkami powinna być stale wilgotna i ciepła. Sadzonki ukorzeniają się po 2-3 tygodniach.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

50-839
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
V-IX
Zimowanie
nie zimuje
Ilość sztuk
1

Pokrzywiec, Kocie ogony

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.Pokrzywiec, Kocie ogony (Acalypha) to jedna z najbardziej oryginalnych roślin balkonowych i doniczkowych. Niezwykłe, dekoracyjne, puszyste i długie kwiatostany przypominają kocie ogony. Wspaniale prezentuje się w wiszących amplach i koszach.

50-839
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
7,60 zł
10,59 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V-IX
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
40-50 cm
Wysokość rośliny
nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać