• Obecnie brak na stanie

® Odmiana wyhodowana w Instytucie Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka Gofert® to odmiana wczesna, niezawodna w plonowaniu i w wysokim stopniu odporna na choroby grzybowe.
  • Gleba: wymaga gleb żyznych, zasobnych w próchnicę i odpowiednio wilgotnych. Porzeczki lepiej rosną na glebach średnio-żyznych. Nie tolerują gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym (pH 6,2-6,7). Lepiej znoszą kwaśny odczyn gleby niż obojętny. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych może doprowadzić do zatapiania korzeni i zamierania całych krzewów.
  • Sadzenie: najlepiej wczesną wiosną lub jesienią. Krzewy sadzimy zawsze kilka centymetrów głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Najlepiej sadzić je w rzędach. Porzeczki czarne osiągają do 2 metrów wysokości, tak więc dla prawidłowego wzrostu i swobodnego zbioru odległość pomiędzy krzewami powinna wynosić około 2 m.
  • Cięcie porzeczki: jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które mają mniej niż 4 lata. Po wysadzeniu wszystkie pędy porzeczki Gofert® skracamy na wysokość 2-3 pąków nad ziemią. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy regularne, coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na użyźnienie gleby oraz wzbogacenie w składniki pokarmowe krzewów porzeczki czarnej, a tym samym gwarantuje uzyskanie większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a potasowe i fosforowe późną jesienią. Krzewy porzeczki czarnej Gofert® warto ściółkować kompostem lub skoszoną trawą.
  • Zbiór: 1. dekada VII.
70-482
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Porzeczka Gofert®

Kategoria produktu: porzeczka-czarna

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Wczesna odmiana deserowa o silnym wzroście i średnio rozłożystym pokroju (pędy rozkładają się pod ciężarem owoców). Porzeczka Gofert® jest w wysokim stopniu odporna na rdzę wejmutkowo-porzeczkową. Plonuje regularnie i obficie. Tworzy długie grona. Owoce duże, wyjątkowo smaczne, słodkie, dobre do bezpośredniego spożycia i na przetwory. Pora dojrzewania: 1. dekada VII.

70-482
Niedostępny
Cena
14,90 zł

(14,90 zł /szt.)

Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-482

Porzeczka Gofert®

1 szt.
14,90 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK