Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz ciekawej odmiany narcyza do uprawy w donicy lub na skalniaku. Dobry wybór, jeśli lubisz odmiany mocno pachnące.

Wskazówki uprawy:

 • Narcyz miniaturowy Rip Van Winkle (Narcissus) to niska odmiana, z tego względu znakomicie nadaje się na skalniaki i do uprawy w pojemnikach. Pachnące kwiaty znakomicie nadają się do wazonu.
 • Sadzenie: cebule wysadza się grupowo po 3-4 sztuki we wrześniu lub październiku. Głębokość sadzenia cebul zależy od wielkości cebul (12-15 cm). Gatunki botaniczne i miniaturowe sadzi się płycej (5-8 cm).
 • Gleba: wymaga gleb próchnicznych, lekko wilgotnych, o odczynie obojętnym.
 • Stanowisko: słoneczne.
 • Wysokość: 25 cm.
 • Kwitnienie: IV-V.
 • Zimowanie: jest mrozoodporny, ale w chłodniejszych rejonach kraju konieczne jest okrywanie zagonów na zimę torfem lub kompostem.
 • Przesadzanie: narcyz Rip Van Winkle może pozostawać na tym samym miejscu bez przesadzania przez 4-5 lat, wówczas w kolejnych sezonach kwitnie wcześniej i obficiej. W przypadku przesadzania roślin na nowe miejsce, termin wykopywania cebul przypada w końcu czerwca, gdy żółkną liście i zamierają korzenie. Cebule do jesieni przechowuje się w temperaturze 17-20°C w suchych pomieszczeniach. Jesienią wysadzamy wykopane cebule ponownie w nowym miejscu w ogrodzie.
 • Pielęgnacja: ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest usuwanie przekwitłych kwiatów.

Uprawa doniczkowa:

 • Doniczki z cebulkami powinny przez 10-12 tygodni pozostać w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze 8-10ºC. Można je także wraz z posadzonymi cebulami zadołować, czyli wkopać donice do ziemi w ogrodzie.
 • Kiedy pędy narcyzów osiągną wysokość ok. 8 cm, młode rośliny mogą być przeniesione na balon lub na taras.
20-818
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
25 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Narcyz miniaturowy Rip Van Winkle

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Narcyz miniaturowy Rip Van Winkle (Narcissus) to odmiana o pełnych, cytrynowych, mocno pachnących kwiatach. Tworzy charakterystyczne, wąskie i spiczaste płatki okwiatu, co nadaje mu ciekawy, egzotyczny wygląd. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja.

20-818
Niedostępny
Kolor: Żółty
Cena
10,20 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
25 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: