• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz odmiany mieczyka prostej w uprawie, niezawodnej, nie wymagającej wielu zabiegów, zimującej. Dobra opcja na późnowiosenne rabaty w kompozycji z innymi kwiatami cebulowymi oraz bylinami, zwłaszcza w kolorze żółtym i niebieskim.

Wskazówki uprawy:

 • Mieczyk bizantyjski (Gladiolus byzantinus) jest odmianą unikatową, zimującą w gruncie, niewymagającą corocznego wykopywania. Intensywnie różowe kwiatostany są mocnym kolorystycznym uzupełnieniem rabat mieszanych, zwłaszcza posadzone w większej grupie, a także cennym i nietuzinkowym uzupełnieniem bukietów.
 • Stanowisko: wymaga stanowiska słonecznego, na którym kwitnie bardzo obficie. Toleruje tylko częściowe zacienienie.
 • Gleba: podłoże powinno być dobrze przygotowane, spulchnione i oczyszczone. Mieczyk bizantyjski preferuje gleby próchniczne, umiarkowanie wilgotne, o szerokim zakresie pH. Warto zapewnić mu drenaż.
 • Wysokość: 40-50 cm. Nie wymaga podpierania.
 • Kwitnienie: V-VI.
 • Sadzenie: cebule wysadza się jesienią od połowy IX do X na głębokości 6-8 cm. Rozstawa pomiędzy roślinami wynosi 10-15 x 10-15 cm.
 • Pielęgnacja: w czasie bezdeszczowej pogody mieczyk bizantyjski wymaga nawadniania, zwłaszcza w okresie przed i w czasie kwitnienia. Przed kwitnieniem zaleca się dokarmiać rośliny nawozami organicznymi. Dobrze reaguje na ściółkowanie podłoża kompostem. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne zwalczanie zachwaszczenia. Po kwitnieniu zaprzestajemy podlewania by przygotować roślinę do letniego spoczynku. Warto też usuwać przekwitłe kwiatostany, co skutkuje lepszym wzrostem cebul, ponieważ roślina nie wiąże nasion, a to przekłada się na intensywniejsze kwitnienie w roku następnym.
 • Zimowanie: mieczyk bizantyjski dobrze zimuje w gruncie, nie wymaga wykopywania. W pierwszym roku po posadzeniu warto okryć zagony z bulwkami solidną warstwą liści i zabezpieczyć je przed rozwianiem gałązkami iglastymi. Co kilka lat zaleca się wykopać bulwy i przenieść na nowe miejsce. Zabieg ten ograniczy ryzyko wystąpienia chorób lub szkodników i zwiększy szansę na coroczne obfite kwitnienie.
25-250
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
V-VI
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
10

Mieczyk bizantyjski

Kategoria produktu: mieczyki

Bulwy - 1 op.: 10 szt.

Mieczyk bizantyjski (Gladiolus byzantinus) w przeciwieństwie do innych przedstawicieli tego gatunku jest mrozoodporny i może zimować w gruncie przez kilka sezonów. Dorasta do 50 cm wysokości, dzięki czemu nie wymaga podpierania. Piękny w kompozycjach z czosnkami, cebulicami, niezapominajkami, wśród traw i w sąsiedztwie niskich krzewów.

25-250
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
11,90 zł

(1,19 zł /szt)

Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V-VI
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40-50 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
10
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 12-129

Mieczyk Manhattan

6 szt.
8,80 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 12-247

Mieczyk Amsterdam

6 szt.
7,50 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 12-256

Mieczyk Ajax

6 szt.
9,60 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 12-254

Mieczyk Hugo

6 szt.
8,80 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 12-012

Mieczyk Priscilla

6 szt.
7,50 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK