Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz rośliny bardzo dekoracyjnej, idealnej na kwiat cięty, albo do nasadzeń grupowych między bylinami i kwiatami letnimi. Doskonałe uzupełnienie kompozycji z roślin wysokich: słoneczników, krokosmii, alstromerii.

Wskazówki uprawy:

 • Mieczyk Esta Bonita (Gladiolus) to wspaniały kwiat słońca, który znajduje wielu zwolenników ze względu na oryginalne kwiatostany i niewielkie wymagania.
 • Sadzenie: warto sadzić w grupach od IV do VI włącznie. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się kwiatami, sadź mieczyki w odstępach dwutygodniowych - nie będą kwitły jednocześnie i dzięki temu radość z kwiatów będzie dłuższa. Zaleca się podpierać mieczyki palikiem, by nie przewracały się przy silnym wietrze. Należy je sadzić na głębokości 8-10 cm.
 • Gleba: bardzo żyzna i luźna. Nie polecany do uprawy na glebach zimnych i gliniastych - w takich warunkach słabo rośnie i często choruje.
 • Stanowisko: słoneczne. Mieczyk Esta Bonita lubi ciepło i pełne słońce.
 • Wysokość: do 100 cm.
 • Kwitnienie: VII-VIII. Do wazonu można ciąć, gdy tylko zaczną się rozwijać dwa najniższe pąki.
 • Pielęgnacja: w czasie wegetacji mieczyki wymagają regularnego podlewania słabym strumieniem wody, gdyż łatwo się przewracają. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz, gdy zaczyna się kwitnienie. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas.
 • Zimowanie: mieczyk Esta Bonita nie zimuje w gruncie. Pod koniec wegetacji, we IX lub X rośliny wykopujemy, przycinamy pędy na wysokości 3-5 cm nad bulwą, suszymy, oczyszczamy ze starych łusek i przechowujemy w ażurowych skrzynkach w suchym pomieszczeniu w temp. 5-8°C do wiosny.
 • Rozmnażanie: bulwy mieczyków są jednoroczne - ponad starą bulwą, która pod koniec wegetacji zasycha, tworzy się nowa zastępcza, a pomiędzy nimi powstają bulwki przybyszowe wielkości grochu.

 

12-191
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
1 m
Okres kwitnienia
VII-VIII
Ilość sztuk
6
Termin wysyłki
Od poł. marca

Mieczyk Esta Bonita

Kategoria produktu: mieczyki

Bulwy - 1 op.: 6 szt.

Mieczyk Esta Bonita (Gladiolus) to przepiękna odmiana o morelowych kwiatach, znakomita na kwiat cięty. Utrzymuje świeżość w wazonie nawet do 2 tygodni. Równie ozdobnie prezentuje się w nasadzeniach grupowych w przydomowym ogrodzie. Kwitnie przez całe lato.

12-191
Dostępny
Kolor: Brzoskwiniowy
Cena
8,80 zł

(1,47 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
1 m
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
6
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 12-256

Mieczyk Ajax

6 szt.
9,60 zł
 • Nowość
Kod: 12-254

Mieczyk Hugo

6 szt.
8,80 zł
 • Nowość
 • Obecnie brak na stanie
BRAK
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 25-032

Zefirant

10 szt.
8,30 zł