• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz rośliny przystępne w uprawie, długowieczne, niewymagające skomplikowanej pielęgnacji, a jednocześnie pięknie kwitnące. Dobra opcja dla początkujących ogrodników.

Wskazówki uprawy:

 • Liliowiec Longfields Pearl (Hemerocallis), inaczej niż większość przedstawicieli tego gatunku, wyróżnia się delikatnym zapachem kwiatów. Nie sprawia problemów w uprawie, dlatego jest polecany dla początkujących ogrodników.
 • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
 • Stanowisko: należy mu zapewnić dużo słońca, rośnie dobrze w półcieniu i cieniu.
 • Gleba: liliowiec Longfields Pearl najlepiej rośnie na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych o pH około 6. Dobrze kwitnie i rozwija się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu.
 • Wysokość: 40 cm.
 • Kwitnienie: VII-VIII.
 • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe.
 • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
 • Zimowanie: liliowiec Longfields Pearl na jednym stanowisku może rosnąć wiele lat, tworząc wspaniałe, kwitnące kępy.
 • Zastosowanie: liliowiec Longfields Pearl nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
 • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.

Kłącze - 1 opakowanie: 1 szt.

11-174
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Jadalne kwiaty
Tak
Pachnące
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Liliowiec Longfields Pearl

Kłącza - 1 opak.: 1 szt.Liliowiec Longfields Pearl (Hemerocallis) tworzy w sezonie ponad 300 subtelnie kremowych kwiatów. Malowniczo prezentuje się w otoczeniu oczek wodnych i jako podszyt drzew lub krzewów. Odmiana wyjątkowa, bo delikatnie pachnąca. Ze względu na niewielkie wymagania w uprawie, polecana początkującym ogrodnikom.

11-174
Niedostępny
Kolor: Kremowy
Cena
5,50 zł
6,20 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-VIII
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
40 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Jadalne kwiaty
Tak
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać