• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz gatunki nie tylko nietuzinkowe z wyglądu, ale także niezwykle przystępne w uprawie. Najlepsza opcja dla początkujących miłośników ogrodnictwa.

Wskazówki uprawy:

 • Liliowiec Mildred Mitchell (Hemerocallis) należy do bylin długowiecznych. Na jednym stanowisku może rosnąć i rozwijać się nawet 20-30 lat.
 • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
 • Stanowisko: należy liliowcom zapewnić dużo słońca, choć rosną równie dobrze w półcieniu i cieniu.
 • Gleba: liliowiec Mildred Mitchell dobrze kwitnie i rozwija się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu. Najlepiej będzie rosnąć na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych, o pH około 6.
 • Wysokość: 55 cm.
 • Kwitnienie: VII-VIII.
 • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów, warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe.
 • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
 • Zastosowanie: liliowce Mildred Mitchell na jednym stanowisku mogą rosnąć wiele lat tworząc wspaniałe, kwitnące kępy. Liliowiec nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
 • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.
11-080
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
50 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Jadalne kwiaty
Jadalne
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Liliowiec Mildred Mitchell

Kategoria produktu: liliowce-sadzonki

Kłącza - 1 op.: 1 szt.

Mocny akcent na każdej rabacie. Liliowiec Mildred Mitchell (Hemerocallis) to widowiskowa mieszanka odcieni liliowych, lawendowych i jagodowych z kremowymi akcentami i uroczymi "falbankami" na brzegach płatków. Bylina długowieczna, mrozoodporna, odporna na choroby i łatwa w uprawie, nie sprawia żadnych problemów nawet początkującym ogrodnikom.

11-080
Niedostępny
Kolor: Lawendowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
50 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Jadalne
Jadalne kwiaty
Pachnie
Pachnące
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 03-155

Pomidor Spencer

2,00 zł
 • Obecnie brak na stanie
BRAK