Idealny wybór, jeśli:

Cenisz kwiaty długowieczne, mogące rosnąć przez wiele lat na tym samym stanowisku. Wybierz, jeśli stawiasz pierwsze kroki w ogrodnictwie i poszukujesz rośliny bezproblemowej w uprawie.

Wskazówki uprawy:

  • Liliowiec Night Beacon (Hemerocallis) na jednym stanowisku może rosnąć wiele lat, tworząc wspaniałe, kwitnące kępy. Uprawa liliowców nie sprawia problemów, dlatego są one polecane dla początkujących ogrodników.
  • Sadzenie: liliowiec Night Beacon najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
  • Stanowisko: należy im zapewnić dużo słońca, choć rosną równie dobrze w półcieniu i cieniu.
  • Gleba: najlepiej będą rosnąć na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych, o pH około 6. Dobrze kwitną i rozwijają się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów warto wyściółkować podłoże korą.
  • Wysokość: 60 cm.
  • Kwitnienie: VII-VIII.
  • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe.
  • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
  • Zastosowanie: liliowiec Night Beacon nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
  • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.
11-026
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
60 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Kwiaty cięte
Nie
Jadalne kwiaty
Jadalne
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Liliowiec Night Beacon

Kategoria produktu: liliowce-sadzonki

Kłącza - 1 op.: 1 szt.

Liliowiec Night Beacon (Hemerocallis) to odmiana o hipnotyzujących, kontrastowych kwiatach: ciemnokarminowych z żółtą gardzielą i jasnymi smugami na płatkach. Ładne kępy liści i strzeliste pędy kwiatowe są piękną ozdobą rabat bylinowych, skarp, brzegów oczek wodnych, podszytu drzew i krzewów. Długowieczny i całkowicie mrozoodporny.

11-026
Dostępny
Kolor: Karminowy
Cena
12,50 zł

(12,50 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
60 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Jadalne
Jadalne kwiaty
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: