Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o dużych i intensywnie pachnących kwiatach. Wybierz, jeśli lubisz kwiaty zmieniające zabarwienie w miarę kwitnienia.

Wskazówki uprawy:

  • Lilia orientalna Brasilia (Lilium) to jedna z piękniejszych i bardziej efektownych lilii o białych kwiatach.
  • Sadzenie: cebule lilii orientalnych należy sadzić w IV-V w słonecznym miejscu i zacieniać podłoże roślinami okrywowymi lub ściółkować podłoże 3 cm warstwą kory sosnowej, kompostu ogrodowego lub próchnicą liściową. Zapobiega to wysychaniu gleby. Rozstawa między roślinami: 15 x 15 cm, głębokość sadzenia 10-15 cm. Dla ochrony cebul należy sadzić lilie Brasilia w koszykach, które skutecznie chronią je przed gryzoniami.
  • Gleba: gleby powinny być bogate w próchnicę i przepuszczalne.
  • Wysokość: 90 cm.
  • Kwitnienie: VII-VIII. Po kwitnieniu należy usuwać przekwitłe kwiatostany, pozostawiając na pędzie jak najwięcej liści, stanowiących źródło asymilatów potrzebnych do tworzenia większych cebul.
  • Nawożenie: wiosną stosujemy nawóz o spowolnionym działaniu lub nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących raz na dwa tygodnie. Niezbędnymi substancjami do rozwoju roślin są azot, fosfor i potas.
  • Zimowanie: lilia orientalna Brasilia zimę może przetrzymać tylko pod bardzo solidnym przykryciem. Zagony z cebulami okrywamy liśćmi, słomą lub gałązkami sosnowymi. Można też wykopać je późną jesienią i przechowywać w temperaturze 5ºC do wiosny.
  • Nadaje się na kwiat cięty.

14-024
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
90 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
1

Lilia orientalna Brasilia

Kategoria produktu: lilie

Cebule - 1 opak.: 1 szt.

Lilia orientalna Brasilia (Lilium) w miarę kwitnienia staje się coraz bardziej różowa. Zachwyca pięknym, upojnym zapachem, który roztacza nie tylko w ogrodzie, ale również w wazonie. Nadaje się do uprawy na rabatach i w pojemnikach na tarasach. Polecana do ogrodów w stylu romantycznym lub japońskim.

14-024
Dostępny
Kolor: Biały
Cena
8,90 zł

(8,90 zł /szt.)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
90 cm
Wysokość rośliny
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: