Sposób uprawy:

Należy ją uprawiać na glebach piaszczystych z dodatkiem próchnicy. Wymaga stanowiska osłoniętego od wiatrów. Bulwki sadzi się do gruntu w odstępach 10 cm na głębokość 5 cm. Najlepszym terminem sadzenia  jest  IV-V. Od momentu pojawienia się pierwszych liści do kwitnienia (około 2 miesiące) należy rośliny kilkakrotnie zasilić nawozem wieloskładnikowym, każdorazowo w dawce 20-25 g nawozu na 1 m². Uzyskamy wtedy piękne kwiaty. Po kwitnieniu podlewanie i nawożenie należy ograniczyć. Frezja nie zimuje w gruncie dlatego przed pierwszymi przymrozkami  we IX lub X bulwy należy wykopać, oczyścić i przechowywać przez zimę w ciepłym (około 15-20°C) i przewiewnym miejscu, do momentu sadzenia wiosną następnego roku. Po drugim lub trzecim roku uprawy można otrzymać młode bulwy. Należy je oddzielić jesienią od bulw matecznych i uzyskać kolejne rośliny.
25-179
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
30-40 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
10
Termin wysyłki
Od poł. marca

Frezja pełna różowa

Bulwy - 1 op.: 10 szt.

Te efektowne, mocno pachnące kwiaty długo utrzymują trwałość w wazonie. To dlatego frezja pełna różowa (Freesia) jest jednym z najchętniej wybieranych kwiatów na bukiety okolicznościowe. Może być uprawiana w donicach. Zakwita w pełni lata. Wymagająca w uprawie, ale warta wysiłku.

25-179
Niedostępny
Kolor: Różowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
30-40 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Nie zimuje
Zimowanie
10
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: