• Nowość
® Odmiana objęta licencją. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz hortensji łatwej w uprawie i odpornej na mróz. Dobry wybór, jeśli cenisz rośliny piękne nie tylko w ogrodzie, ale również w bukiecie. Dobry wybór do ogrodów miejskich.

Wskazówki uprawy:

 • Hortensja bukietowa Redlight®  jest polecana do ogrodów przydomowych, parków oraz zieleni osiedlowej, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Kwiatostany doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.
 • Stanowisko: preferuje stanowisko słoneczne lub lekko ocienione, osłonięte od wiatru.
 • Gleba: żyzna i wilgotna oraz lekko kwaśna.
 • Pielęgnacja: hortensja bukietowa wymaga intensywnego nawożenia od IV do VII: wiosną nawozami azotowymi (siarczan amonowy), latem (VI) nawozami potasowo-fosforowymi, które sprzyjają obfitszemu kwitnieniu. Czasami krzewy wymagają podpór, ponieważ kwiatostany są tak ciężkie, że pędy często pokładają się na ziemi. W czasie kwitnienia roślina ma większe zapotrzebowanie na wodę, dlatego w okresach bezdeszczowych wskazane jest jej podlewanie.
 • Cięcie: na początku wiosny, ścinamy o połowę wszystkie ubiegłoroczne pędy, które wydały kwiaty. Jeśli chcemy mieć wyjątkowo duże kwiatostany, pędy przycinamy silniej, mniej więcej o dwie trzecie. Przycinanie pędów jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ hortensja bukietowa zawiązuje pąki kwiatowe wyłącznie na tegorocznych, nowych pędach. Im więcej pędów, tym więcej kwiatów.
 • Zimowanie: hortensja bukietowa Redlight® odznacza się dużą odpornością na mrozy i nie wymaga zimowego okrycia. Jedynie nowo posadzone, młode rośliny wymagają okrycia nasady pędów (kopczyk) torfem, kompostem lub suchymi liśćmi.
 • Wysokość: do 80 cm.
 • Kwitnienie: VII-X
 • Nadaje się na kwiat cięty.

60-618
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
50-80 cm
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. września

Hortensja bukietowa Redlight®

W doniczce - 1 op.: 1 roślina

(Hydrangea paniculata). Piękna, miniaturowa odmiana o kompaktowym pokroju. Świetna do uprawy w pojemnikach. Kwitnie długo i obficie na pędach jednorocznych. Limonkowe, później kremoworóżowe kwiaty z czasem przybierają intensywnie czerwony kolor i dekorują ogród do późnej jesieni.

60-618
Dostępny
Kolor: Czerwony
Cena
39,50 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-X
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
50-80 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 60-100

Żarnowiec Luna

1 szt.
16,50 zł 14,80 zł
 • Promocja
 • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: