Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz rośliny przystępnej w uprawie, a jednocześnie doskonałej do tworzenia barwnych kontrastów na rabatach. Wybierz, jeśli szukasz kwiatu o formie atrakcyjnej po zasuszeniu.

Wskazówki uprawy:

  • Gleba: czosnek purpurowy (Allium atropurpureum) dobrze rośnie w podłożu przepuszczalnym, żyznym, na stanowiskach słonecznych.
  • Sadzenie: głębokość sadzenia wynosi 10 cm. Termin sadzenia: IX-X.
  • Wysokość: 80-100 cm.
  • Kwitnienie: V-VI.
  • Zimowanie: czosnek purpurowy jest w pełni mrozoodporny, łatwy w uprawie, nie wymaga wykopywania na zimę. Czosnki mogą rosnąć w tym samym miejscu przez 2-3 lata, potem należy przesadzić je w nowe, żyzne miejsce.
  • Zastosowanie: posadzony w sąsiedztwie innych roślin korzystnie na nie wpływa, odstrasza szkodniki. Czosnki sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji.
25-210
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
80-100 cm
Okres kwitnienia
V-VI
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Miododajna
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1

Czosnek purpurowy

Cebule - 1 op.: 1 szt.

Najciemniejszy ze wszystkich czosnków wywodzi się z ciepłych rejonów Bałkanów i Turcji. Czosnek purpurowy (Allium atropurpureum) pięknie prezentuje się w grupach na rabatach bylinowych, gdzie niezawodnie przyciąga spojrzenie intensywną barwą w spektrum od purpury, przez fiolet, aż po czerń. Lekko spłaszczone, ażurowe baldachy osadzone na smukłych, ale mocnych łodygach, nadają się do świeżych lub suchych kompozycji kwiatowych.

25-210
Dostępny
Kolor: Purpurowy
Cena
3,60 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V-VI
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
80-100 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Miododajna
Roślina miododajna
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: