• Nowość

Wskazówki uprawy:

  • Żurawina wielkoowocowa Mc Farlin ma zwarty pokrój i krótkie pędy owoconośne.
  • Gleba: preferuje wilgotne, próchniczne i mocno kwaśne gleby. Wymaga gleby kwaśnej o pH 3,5-4, która w ogrodach jest rzadkością. Aby ją uzyskać, na wyznaczonym zagonie szerokości około 1 m i dowolnej długości wybieramy szpadlem ziemię do głębokości około 20-25 cm. Wybraną ziemię uzupełniamy kwaśnym torfem lub torfem z trocinami i mieszamy. Podłoże przed sadzeniem roślin dodatkowo zakwaszamy siarczanem potasu. W celu utrzymania kwasowości należy co roku dosypywać torfu, trocin i stosować nawozy zakwaszające glebę, szczególnie przy stosowaniu podlewania wodą wodociągową, która powoduje odkwaszenie gleby.
  • Sadzenie: rośliny sadzić płytko, w rozstawie 30 x 30 cm. Sadzonki szybko wytwarzają płożące pędy, które łatwo się ukorzeniają tworząc gęste, zarośnięte zagony.
  • Podlewanie: podczas upałów należy zadbać aby roślina nie wyschła, żurawina wielkoowocowa Mc Farlin wymaga dużo wilgoci.
  • Zbiór: owoce zbieramy od IX do XI. Są doskonałe na galaretki, konfiturę do mięs, do zamrażania i na nalewki.
70-593
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Żurawina wielkoowocowa Mc Farlin

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina

Żurawina wielkoowocowa Mc Farlin to krzew zwarty z krótkimi pędami owoconośnymi. Owoce duże, długości 2,7 cm, wydłużone, nieregularne. Dojrzewają w drugiej poł. X. Miąższ kruchy, zwarty, doskonałej jakości. Odmiana odporna na choroby.

70-593
Dostępny
Cena
14,80 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: