Wskazówki uprawy:

  • Owocowanie: malina powtarzająca Groovy® owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych) i zeszłorocznych, dwuletnich. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym będą one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od początku VII. Wiosną, obok pędów dwuletnich, wyrosną kolejne pędy nowe, jednoroczne, które zaowocują późnym latem i jesienią. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie latem na pędach starych, dwuletnich i późnym latem oraz jesienią na pędach nowych, jednorocznych. Zbiór owoców u tych odmian jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około 3,5 miesiąca.
  • Uprawa: malina powtarzająca Groovy® udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5).
  • Sadzenie: może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Pielęgnacja: różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w V i VI, niezbędne jest dwu-, trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.
  • Cięcie: polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią lub wczesną wiosną na wysokości 10 cm nad ziemią.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-685
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Październik

Malina powtarzająca Groovy®

Sadzonka w balocie - 1 op.: 1 roślina.Malina powtarzająca Groovy® to odmiana o dekoracyjnych, żółto-zielonych liściach i prawie bezkolcowych pędach. Owoce smaczne, soczyste, słodkie i aromatyczne. Zbiór owoców możliwy w dwóch terminach: na pędach tegorocznych w VIII-IX i jeśli pozostawimy pędy, pod koniec VII na pędach dwuletnich. Krzew zwarty, kompaktowy polecany również do doniczek.

70-685
Niedostępny
Cena
19,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Październik
Termin wysyłki
zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać