Wskazówki uprawy:

Uprawa w gruncie:

  • Sadzenie: sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia młodych sadzonek, truskawka Albion® musi być podlewana. Truskawki mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m². Truskawki Albion uprawia się w systemie rzędowym w rozstawie 25 na 50 cm. Na 1 m² wysadzamy od 6 roślin.
  • Gleba: truskawka Albion® nie ma zbyt wielkich wymagań glebowych, można ją sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych.
  • Zimowanie: jesienią przed nastaniem mrozów młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Uwaga: po owocowaniu liście odmian tradycyjnych obcina się całkowicie, natomiast krzaczki odmian powtarzających pozostawia się do oczyszczenia aż do następnej wiosny. W kolejnym sezonie wegetacyjnym usuwa się jedynie uszkodzone, chore lub bardzo stare liście.

Uprawa w pojemniku:

  • Sadzenie: wybierając pojemnik do uprawy truskawek Albion® musimy pamiętać, że rośliny potrzebują dużo miejsca i nie powinny być sadzone gęściej niż co 20-30 cm. Pojemnik powinien być głęboki, z dużą ilością ziemi.
  • Gleba i stanowisko: aby truskawki mogły dobrze i obficie owocować, wymagają bardzo dobrej, żyznej i stale umiarkowanie wilgotnej ziemi (warto rośliny ściółkować) oraz dużo słońca.
  • Pielęgnacja: w czasie wegetacji należy truskawki systematycznie podlewać, nawozić stosując wieloskładnikowe nawozy przeznaczone dla truskawek lub bardziej ekologiczny biohumus.
  • Zimowanie: truskawki pojemnikowe najlepiej zimują wkopane wraz z pojemnikiem do gruntu, okryte włókniną. Pojemniki na balkonie wymagają solidnego, zimowego zabezpieczenia włókniną lub słomianą matą.
70-665
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5

Truskawka Albion®

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Truskawka Albion® to najpopularniejsza odmiana zwisająca, tworzy długie rozłogi, może być uprawiana w wiszących pojemnikach. Plonuje bardzo obficie, powtarza owocowanie co ok. 3 tygodnie, aż do jesieni. Owoce są duże, jędrne, soczyste. Miąższ aromatyczny, słodki, o wyśmienitym smaku.

70-665
Niedostępny
Cena
23,20 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 50-677

1 szt.
7,90 zł