Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
NOWOŚĆ
Truskawka Albion

Truskawka Albion

Nowość

23,60 zł 70-665

Niedostępny

Wielodoniczka - 1 opak.: 5 szt.

Truskawka Albion to najpopularniejsza odmiana zwisająca, tworzy długie rozłogi, może być uprawiana w wiszących pojemnikach. Plonuje bardzo obficie, powtarza owocowanie co ok. 3 tygodnie, aż do jesieni. Owoce są duże, jędrne, soczyste. Miąższ aromatyczny, słodki, o wyśmienitym smaku.

Więcej szczegółów


 • Termin wysyłki: Wrzesień
  Ilość sztuk: 5

Wskazówki uprawy:

Uprawa w gruncie:

 • Sadzenie: sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia młodych sadzonek, truskawka Albion musi być podlewana. Truskawki mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m². Truskawki Albion uprawia się w systemie rzędowym w rozstawie 25 na 50 cm. Na 1 m² wysadzamy od 6 roślin.
 • Gleba: truskawka Albion nie ma zbyt wielkich wymagań glebowych, można ją sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych.
 • Zimowanie: jesienią przed nastaniem mrozów młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
 • Uwaga: po owocowaniu liście odmian tradycyjnych obcina się całkowicie, natomiast krzaczki odmian powtarzających pozostawia się do oczyszczenia aż do następnej wiosny. W kolejnym sezonie wegetacyjnym usuwa się jedynie uszkodzone, chore lub bardzo stare liście.

Uprawa w pojemniku:

 • Sadzenie: wybierając pojemnik do uprawy truskawek Albion musimy pamiętać, że rośliny potrzebują dużo miejsca i nie powinny być sadzone gęściej niż co 20-30 cm. Pojemnik powinien być głęboki, z dużą ilością ziemi.
 • Gleba i stanowisko: aby truskawki mogły dobrze i obficie owocować, wymagają bardzo dobrej, żyznej i stale umiarkowanie wilgotnej ziemi (warto rośliny ściółkować) oraz dużo słońca.
 • Pielęgnacja: w czasie wegetacji należy truskawki systematycznie podlewać, nawozić stosując wieloskładnikowe nawozy przeznaczone dla truskawek lub bardziej ekologiczny biohumus.
 • Zimowanie: truskawki pojemnikowe najlepiej zimują wkopane wraz z pojemnikiem do gruntu, okryte włókniną. Pojemniki na balkonie wymagają solidnego, zimowego zabezpieczenia włókniną lub słomianą matą.

Wielodoniczka - 1 opakowanie: 5 szt.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE