Wskazówki uprawy:

  • Jagoda kamczacka Aurora jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat.
  • Owocowanie: jagoda kamczacka wcześnie rozpoczyna wegetację, pąki kwiatowe pojawiają się na początku III. Krzewy jagody kamczackiej owocują najwcześniej ze wszystkich uprawianych roślin owocowych.
  • Zimowanie: jagody kamczackie są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C). Wykazują pełną mrozoodporność, nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.
  • Gleba: roślina rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6).
  • Stanowisko: jagoda kamczacka Aurora wymaga stanowiska słonecznego.
  • Sadzenie: krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać.
  • Pielęgnacja: polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka Aurora nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.
  • Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w dziesiątym roku uprawy.
  • Zbiór: koniec VI.
70-602
Wysokość rośliny
180 cm
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Jagoda kamczacka Aurora

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Odmiana kanadyjska, bardzo plenna, z krzewu można zebrać do 5 kg owoców. Jagoda kamczacka Aurora to krzew o zwartym, prostym pokroju, dorastający do 180 cm. Owoce duże, wydłużone, słodkie, łatwe do zbioru. Dojrzewają pod koniec VI, nie opadają. Najlepiej owocuje w sąsiedztwie innych odmian jagody kamczackiej, do zapylenia krzyżowego dobrze nadaje się odmiana Honeybee.

70-602
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


180 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 10-245

Dalia kaktusowa Purple Gem

1 szt.
8,20 zł