Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Porzeczka Tisel

Porzeczka Tisel

8,00 zł 70-448

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Porzeczka Tisel to odmiana wczesna. Krzew rośnie silnie, ma pokrój wzniesiony i zwarty. Plonuje obficie i regularnie. Grona są średniej długości, jagody dość duże. W smaku owoce są słodkawe, oceniane jako smaczne. Nadają się na przetwory, soki i do mrożenia. Zbiór na początku lipca.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Gleba: porzeczka krzaczasta czarna Tisel wymaga gleb żyznych, zasobnych w próchnicę i dostatecznie wilgotnych. Porzeczki lepiej rosną na glebach lżejszych. Nie tolerują gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym (pH 6,2-6,7). Lepiej znoszą kwaśny odczyn gleby niż obojętny. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych może doprowadzić do zatapiania korzeni i zamierania całych krzewów.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy zawsze kilka centymetrów głębiej niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Najlepiej sadzić je w rzędach. Do prawidłowego wzrostu i zbioru, odległość pomiędzy krzewami powinna wynosić około 2 m.
  • Nawożenie: co trzy lata porzeczkę Tisel należy zasilić obornikiem lub kompostem. Pamiętajmy, że nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.
  • Nawadnianie: porzeczka Tisel lubi wilgotne podłoże, warto jest ściółkować krzewy kompostem lub skoszoną trawą.
  • Cięcie: pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które mają mniej niż 4 lata. Wczesną wiosną, po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Odmiana wczesna, zbiór owoców na początku VII.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne