Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Kiwi Dr Szymanowski

Kiwi Dr Szymanowski

21,60 zł 70-235

Dostępny

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.Kiwi Dr Szymanowski (Actinidia kolomikta) to dekoracyjna odmiana, która owocuje bez zapylacza, choć jego zastosowanie zwiększa liczbę owoców. Tworzy zielono-biało-różowe liście. Zielone, nieduże (2-2,5 cm), smaczne, soczyste owoce dojrzewają pod koniec VII. Zaczyna owocować w 3-4 roku, dorasta do 4 m, wymaga podpór.

Więcej szczegółów

  • 4 m

  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Kiwi Dr Szymanowski łączy w sobie dwie zalety: produkuje bardzo smaczne owoce i jest jednocześnie efektownym pnączem.
  • Kiwi Dr Szymanowski jest odmianą żeńską z cechami obupłciowości, a więc oprócz kwiatów żeńskich tworzy nieliczne kwiaty męskie, dlatego jest samopylne. Kwitnie obficie i produkuje sporą ilość owoców. Zastosowanie zapylacza może dodatkowo poprawić jakość owocowania.
  • Stanowisko: wymaga stanowisk ciepłych, nasłonecznionych, osłoniętych od wiatrów
  • Gleba: wymaga gleby umiarkowanie wilgotnej, żyznej, przepuszczalnej, lekko kwaśnej do obojętnej. W okresach suszy rośliny trzeba podlewać.
  • Nawożenie: należy rozpocząć dopiero w drugim roku po posadzeniu, stosując 2-3 krotnie wieloskładnikowy nawóz mineralny w dawce od 10 g pod młode rośliny, do 20 g pod starsze, od połowy V do końca VI. Nie należy przyspieszać terminu nawożenia, gdyż zabieg pobudza rośliny do intensywnego wzrostu i naraża młode pędy na uszkodzenia w czasie  przymrozków. Można też ziemię wokół posadzonej rośliny wzbogacić kompostem lub przefermentowanym obornikiem.
  • Sadzenie: roślina tworzy wijące pędy. Nie jest samoczepna i wymaga podpór. Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach, altanach, pergolach i siatkach. Można prowadzić pędy przy drutach rozciągniętych między słupami.
  • Zbiór owoców: rozpoczyna się pod koniec VII. Owoce są mniejsze od owoców importowanych, ale zdecydowanie słodsze i nie wymagają obierania, ponieważ skórka jest cienka i gładka. Owoce najlepiej dojrzewają na ciepłych i osłoniętych stanowiskach przy ścianie lub pergoli.
  • Zimowanie: w chłodniejszych rejonach kraju, na zimę konieczne jest kopczykowanie roślin, podobnie jak róż.

Rozpoczyna owocowanie w 3-4 roku po posadzeniu.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE