Wskazówki uprawy:

  • Po otrzymaniu przesyłki rośliny należy natychmiast rozpakować, wysadzić i obficie podlać.
  • Sadzenie wiosną: w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, które nie pozwalają na wysadzenie sadzonek do gruntu (wiosenne przymrozki), konieczne jest przetrzymanie ich w domu. W tym celu należy truskawki wysadzić do doniczek lub skrzynek i umieścić na parapecie okiennym w temperaturze 10-20°C, utrzymując stałą wilgotność podłoża. W ciągu tygodnia truskawka powtarzająca San Andreas® powinna rozpocząć wegetację i wytworzyć pierwsze listki. Po ustąpieniu przymrozków, tak wyhodowane sadzonki należy przenieść na miejsce stałe do ogrodu.
  • Sadzenie - wskazówki ogólne: truskawki sadzimy tak, aby serce rośliny (środkowy zawiązek listka) było nieznacznie ponad glebą. Pamiętajmy także, aby korzenie były zawinięte do dołu. Źle posadzona truskawka może nie przeżyć zimy. Sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia się młodych sadzonek, roślina musi być podlewana. Truskawki powtarzające San Andreas® mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata. Truskawki uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm, odległość roślin od 25 do 30 cm w rzędzie lub w rozstawie 25 na 50 cm. Na 1 m² wysadzamy 6-10 roślin.
  • Gleba: nie mają zbyt wielkich wymagań glebowych, można je sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m².
  • Zimowanie: jesienią przed nastaniem mrozów młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści truskawek. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Truskawki powtarzające San Andreas® powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.

 

Wielodoniczka - 1 opakowanie: 5 szt.

70-559
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Wrzesień

Truskawka powtarzająca San Andreas®

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.Truskawka powtarzająca San Andreas® to odmiana długiego owocowania, zbiór owoców rozpoczyna się w VI i trwa do przymrozków. Jest bardzo plenna, odporna na choroby i złe warunki pogodowe. Owoce są trwałe, bardzo smaczne, słodkie, aromatyczne, jędrne.

70-559
Niedostępny
Cena
22,30 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Wrzesień
Termin wysyłki
zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać