Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Truskawka Alioth

Truskawka Alioth

15,50 zł 70-426

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Wielodoniczka - 1 opak.: 5 szt.

Truskawka Alioth to średniowczesna polska odmiana, którą cechuje ogromna plenność. Bardzo duże, niezwykle smaczne, deserowe owoce są doskonałe do spożycia na surowo i na przetwory. Wyróżnia się wysoką odpornością na choroby, owoce są mało podatne na szarą pleśń.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 5

Wskazówki uprawy:

  • Truskawka Alioth to polska odmiana średniowczesna, wyjątkowo odporna na szarą pleśń.
  • Sadzenie: truskawki Alioth sadzimy tak, aby środkowy zawiązek listka był nieznacznie ponad glebą. Pamiętajmy także, aby korzenie były zawinięte do dołu. Źle posadzona truskawka może nie przeżyć zimy. Sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia się młodych sadzonek, roślina musi być podlewana. Truskawka Alioth może być uprawiana w tym samym miejscu przez 4 lata.
  • Rozstawa: na 1 m² wysadzamy 6-10 roślin. Truskawkę Alioth uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm (odległość między roślinami w rzędzie wynosi 25 do 30 cm) lub w rozstawie 25 na 50 cm.
  • Gleba: truskawki Alioth nie mają zbyt wielkich wymagań glebowych, można je sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m².
  • Zimowanie: jesienią, przed nastaniem mrozów, młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści truskawek. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Rośliny powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.

 

Wielodoniczka - 1 opakowanie: 5 szt.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne