Wskazówki uprawy:

  • Truskawka Alioth to polska odmiana średniowczesna, wyjątkowo odporna na szarą pleśń.
  • Sadzenie: truskawki Alioth sadzimy tak, aby środkowy zawiązek listka był nieznacznie ponad glebą. Pamiętajmy także, aby korzenie były zawinięte do dołu. Źle posadzona truskawka może nie przeżyć zimy. Sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia się młodych sadzonek, roślina musi być podlewana. Truskawka Alioth może być uprawiana w tym samym miejscu przez 4 lata.
  • Rozstawa: na 1 m² wysadzamy 6-10 roślin. Truskawkę Alioth uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm (odległość między roślinami w rzędzie wynosi 25 do 30 cm) lub w rozstawie 25 na 50 cm.
  • Gleba: truskawki Alioth nie mają zbyt wielkich wymagań glebowych, można je sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m².
  • Zimowanie: jesienią, przed nastaniem mrozów, młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści truskawek. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Rośliny powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
70-426
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Od kwietnia

Truskawka Alioth

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Polska, średniowczesna odmiana, którą cechuje ogromna plenność. Bardzo duże, niezwykle smaczne, deserowe owoce są doskonałe do spożycia na surowo i na przetwory. Truskawka Alioth wyróżnia się wysoką odpornością na choroby, owoce są mało podatne na szarą pleśń.

70-426
Niedostępny
Cena
31,20 zł

(6,24 zł / szt.)

Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: