Wskazówki uprawy:

  • Winorośl Zilga to odmiana niezawodna, odporna, bardzo silnie rosnąca.
  • Stanowisko: najlepszym stanowiskiem dla winorośli jest miejsce ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru, przy ścianie budynku lub murze, na wystawie południowej lub południowo-zachodniej. Jest to gatunek ciepło- i światłolubny.
  • Gleba: podłoże pod winorośl powinno zawierać dużą ilość składników pokarmowych. Najlepsze są gleby lekkie, próchniczne, łatwo nagrzewające się, o odczynie zbliżonym do obojętnego lub lekko zasadowe.
  • Sadzenie: przed posadzeniem sadzonek należy ziemię wzbogacić wykorzystując nawóz z przekompostowanego obornika lub kompostu. Winorośl Zilga sadzimy głęboko w dołek na głębokość 20-30 cm i szerokość 30 cm. Do dołka wlewamy wodę, kiedy dołek nieco przeschnie wsadzamy sadzonkę. Młoda winorośl powinna rosnąć przy podporze, może nią być płot, pergola lub palik. Sadzonki winorośli sadzimy w rozstawie 1-1,5 m x 2-3 m. Odstęp od płotu czy ściany budynku powinien wynosić co najmniej 70 cm.
  • Zimowanie: jesienią (XI) zabezpiecza się rośliny przed przemarznięciem usypując kopczyk z ziemi lub kompostu wysokości 30 cm. Należy przysypać miejsce szczepienia i zabezpieczyć po kilka najniżej znajdujących się oczek.
  • Cięcie: w pierwszym roku po posadzeniu winorośl Zilga prowadzimy na 1 pęd. Cięcie w następnych latach zależy od przyjętych sposobów prowadzenia i cięcia winorośli.
70-517
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Winorośl Zilga

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Odmiana o bardzo silnym wzroście. Winorośl Zilga jest łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz i odporna na choroby. Owocuje regularnie i obficie. Kuliste, smaczne jagody zebrane w średniej wielkości grona, dojrzewają w połowie IX. Są doskonałe na surowo, jak również do wyrobu soków i win.

70-517
Niedostępny
Cena
27,70 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Słoneczne
Stanowisko
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 00-188

2,90 zł
Kod: 00-249

2,20 zł