Wskazówki uprawy:

  • Po otrzymaniu przesyłki rośliny należy natychmiast rozpakować, wysadzić i obficie podlać. Truskawki mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata.
  • Gleba: truskawki Elsanta nie mają zbyt wielkich wymagań glebowych, można je sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych.
  • Sadzenie: przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 4-3 kg na 1 m². Sadzonki  wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni i obficie podlewamy przez kilka kolejnych dni. Na 1 m² wysadzamy od 6 do 10 roślin.
  • Zimowanie: jesienią, przed nastaniem mrozów, młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Pielęgnacja: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest obcinanie starych liści truskawek. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Rośliny powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
70-216
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Truskawka Elsanta

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Truskawka Elsanta to średniowczesna odmiana, dojrzewa od początku VI. Bardzo atrakcyjne, duże, jasnoczerwone, błyszczące owoce są jędrne i mogą być przechowywane dość długo, nawet w warunkach pokojowych. Mają soczysty, aromatyczny i pyszny miąższ.

70-216
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: