Wskazówki uprawy:

  • Kurka, Pieprznik jadalny (Cantharellus cibarius) to jeden z najsmaczniejszych i chętnie poszukiwanych grzybów jadalnych. Aromatyczne i chrupkie żółte kapelusze są prawdziwym kulinarnym rarytasem. W naturze plonuje od V do XI, często pod świerkami i wśród mchów, na glebie piaszczystej i kwaśnej.
  • Gleba: należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością torfu lub ziemię z lasu iglastego.
  • Aplikacja: od poł. IV do X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć drzewa iglaste, najlepiej sosny, a także świerki, ewentualnie liściaste buki i dęby (tworzy z nimi mikoryzę). Korzystnie jest, gdy drzewa są stosunkowo młode.
  • Plonowanie: w sprzyjających warunkach grzyby pojawiają się w 1. lub 2. roku od aplikacji grzybni. Grzybnia na ziarnie powinna owocować przez kolejne 3-4 lata, dając do kilkunastu sztuk kurek na jedno drzewo w ciągu roku.

Sposób uprawy:

1. Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5-4 m od pnia drzewa.
2. Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
3. Miejsce aplikacji podlać w ilości: 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
4. Przykryć warstwą liści, igieł lub mchu z lasu.
5. Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru: 10 g na 10 litrów wody.
6. Podczas suszy zaleca się systematyczne podlewanie gleby.

Sproszkowana grzybnia biologiczna na ziarnie - 1 opakowanie: 10 g.
Prawdopodobieństwo plonowania: 85-87%.


UWAGA: amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, ponieważ efektywność plonowania jest silnie uzależniona od wielu czynników, w tym przede wszystkim od wystąpienia odpowiednich warunków klimatycznych (pogodowych). Dla powodzenia uprawy należy stworzyć grzybom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych (leśnych) oraz aplikować grzybnię ściśle według instrukcji.

93-641
Gramatura
10 g

Grzybnia Kurka, Pieprznik jadalny - Mycelium

Kategoria produktu: grzyby-jadalne

Grzybnia na ziarnie (saszetka) - 1 op.: 10 g

Kurka, Pieprznik jadalny (Cantharellus cibarius) ceniona jest za aromat, smak oraz chrupkość. Najlepiej smakuje w postaci sosu lub farszu. Grzybnię aplikuje się od połowy IV do końca X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć świerki, sosny, dęby, buki, graby. Korzystne jest, gdy drzewa są młode. Prawdopodobieństwo plonowania: 85%-87%.

93-641
Dostępny
Cena
26,90 zł
Ilość
Dostawa od 8,50 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

10 g
Gramatura
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-714

Aronia Hugin

1 szt.
20,60 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 50-677

Komarzyca

1 szt.
10,90 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK