Wskazówki uprawy:

  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie  należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka (tzw. misę), które służy do zatrzymywania wody z opadów i po podlaniu. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 10 l wody na drzewko.
  • Gleba: grusza Red Faworytka rośnie i owocuje dobrze na glebach żyznych, głębokich i ciepłych, o odczynie lekko kwaśnym. Nie udaje się na glebach lekkich, płytkich i o wysokim poziomie wód gruntowych.
  • Stanowisko: należy unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami. Lubi miejsca słoneczne, osłonięte, zaciszne.
  • Cięcie: formowanie młodych grusz jest łatwiejsze niż formowanie jabłoni, gdyż większość odmian ma skłonność do tworzenia regularnych koron piętrowych. Konary dolnych pięter rzadko rozrastają się nadmiernie. Grusza wymaga po uformowaniu korony jeszcze mniej cięcia niż jabłoń. Dopiero po 20 latach konieczne jest cięcie odmładzające (marzec).
  • Podlewanie: drzewka w czasie suszy trzeba regularnie podlewać.
  • Nawożenie: grusze mają wysokie wymagania pokarmowe w stosunku do boru. Niedobór boru może powodować słabe zawiązywanie owoców oraz ich drobnienie, pękanie i korkowacenie. Nawozy do drzew owocowych z dodatkiem boru należy zastosować wiosną, w fazie białego pąka oraz bezpośrednio po zakończeniu kwitnienia.
  • Zbiór owoców: koniec VIII.
70-424
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Grusza Red Faworytka

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Odmiana letnia owocująca obficie i regularnie pod koniec sierpnia. Grusza Red Faworytka wcześnie wchodzi w okres owocowania. Duże, deserowe owoce mają wyjątkowo smaczny, słodki, drobnoziarnisty, bardzo soczysty miąższ.

70-424
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: