Wskazówki uprawy:

  • Grusza Faworytka jest popularną, starą, niezwykle cenioną odmianą letnią.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy wgłębienie wokół drzewka (tak zwana misa), które służy do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 10 l wody na drzewko.
  • Gleba: grusza Faworytka rośnie i owocuje dobrze na glebach żyznych, głębokich i ciepłych, o odczynie lekko kwaśnym. Nie udaje się na glebach lekkich, płytkich i o wysokim poziomie wód gruntowych.
  • Stanowisko: należy unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami. Grusza Faworytka lubi miejsca słoneczne, osłonięte, zaciszne.
  • Cięcie: formowanie młodych grusz jest łatwiejsze niż formowanie jabłoni, gdyż większość odmian tworzy regularne korony. Grusza wymaga mniej cięcia niż jabłoń. Dopiero po 20 latach konieczne jest cięcie odmładzające (w III).
  • Nawożenie: grusze mają wysokie wymagania pokarmowe w stosunku do boru. Niedobór boru może powodować słabe zawiązywanie owoców oraz ich drobnienie, pękanie i korkowacenie. Nawozy do drzew owocowych z dodatkiem boru należy zastosować wiosną, w fazie białego pąka oraz bezpośrednio po zakończeniu kwitnienia.
70-260
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
3-4 m
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. września

Grusza Faworytka

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Stara, najcenniejsza, deserowa odmiana letnia, nazywana słusznie królową gruszek letnich. Duże owoce dojrzewają w połowie VIII. Miąższ soczysty, winno-słodki, wyjątkowo smaczny. Grusza Faworytka rośnie silnie, owocuje corocznie i obficie.

70-260
Dostępny
Cena
39,90 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Słoneczne
Stanowisko
3-4 m
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 25-261

Brodia Rudy

5 szt.
10,90 zł