Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Grusza Faworytka

Grusza Faworytka

34,10 zł 70-260

Niedostępny

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Grusza Faworytka to stara, najcenniejsza, deserowa odmiana letnia, nazywana słusznie "królową gruszek letnich". Duże owoce dojrzewają w połowie VIII. Miąższ soczysty, winno-słodki, wyjątkowo smaczny. Drzewo rośnie silnie, owocuje corocznie i obficie.

Więcej szczegółów

  • 3-4 m

  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Grusza Faworytka jest popularną, starą, niezwykle cenioną odmianą letnią.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy wgłębienie wokół drzewka (tak zwana misa), które służy do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 10 l wody na drzewko.
  • Gleba: grusza Faworytka rośnie i owocuje dobrze na glebach żyznych, głębokich i ciepłych, o odczynie lekko kwaśnym. Nie udaje się na glebach lekkich, płytkich i o wysokim poziomie wód gruntowych.
  • Stanowisko: należy unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami. Grusza Faworytka lubi miejsca słoneczne, osłonięte, zaciszne.
  • Cięcie: formowanie młodych grusz jest łatwiejsze niż formowanie jabłoni, gdyż większość odmian tworzy regularne korony. Grusza wymaga mniej cięcia niż jabłoń. Dopiero po 20 latach konieczne jest cięcie odmładzające (w III).
  • Nawożenie: grusze mają wysokie wymagania pokarmowe w stosunku do boru. Niedobór boru może powodować słabe zawiązywanie owoców oraz ich drobnienie, pękanie i korkowacenie. Nawozy do drzew owocowych z dodatkiem boru należy zastosować wiosną, w fazie białego pąka oraz bezpośrednio po zakończeniu kwitnienia.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE