Idealny wybór, jeśli:

Szukasz dekoracyjnej, efektownie i długo kwitnącej rośliny na niskie rabaty w ogrodach naturalistycznych i rustykalnych. Dobry wybór do tarasowych donic i balkonowych skrzynek.

Wskazówki uprawy:

  • Dalia dekoracyjna Sisa doskonale sprawdza się w uprawie doniczkowej. Rewelacyjnie prezentuje się w towarzystwie traw ozdobnych, floksów, rozchodników, bylin o ozdobnych liściach.
  • Sadzenie: karpy sadzimy do gruntu dopiero na początku V, gdyż młode przyrosty są bardzo wrażliwe na przymrozki. Jeśli pojawi się prognoza niższych temperatur, należy rośliny okryć włókniną lub gazetami. Bulwy należy sadzić na głębokość 7-15 cm. Odległość między roślinami: 40-80 cm.
  • Stanowisko: dla dalii powinno być nasłonecznione, osłonięte od silnych wiatrów.
  • Gleba: podłoże żyzne i bardzo zasobne. Dalia dekoracyjna Sisa ma duże wymagania pokarmowe, dlatego przed posadzeniem do dołka wsypujemy garść nawozu wieloskładnikowego i mieszamy z ziemią.
  • Wysokość: 50 cm.
  • Kwitnienie: dalie kwitną od połowy VII do pierwszych przymrozków. Jeżeli chcemy uzyskać duże kwiaty, należy usunąć niektóre boczne pączki. Usuwanie przekwitłych kwiatów przedłuża kwitnienie roślin.
  • Podlewanie: bardzo ważna jest wilgotność podłoża. Rośliny źle znoszą suszę, wymagają podlewania.
  • Zimowanie: dalie nie zimują w gruncie. Po pierwszych przymrozkach łodygi przycinamy i wykopujemy karpy. Do przechowania karp najlepiej nadaje się piwnica i temperatura 3-5ºC. Korzenie oczyścić i lekko przesypać torfem, aby nie dopuścić do wyschnięcia karp. Niewysokie dalie można też sadzić w donicach na balkonach i tarasach. W takiej formie nie sprawiają kłopotów z przezimowaniem - wystarczy przenieść całą donicę do piwnicy, a wiosną wystawić ją ponownie na balkon lub taras.
10-419
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
50 cm
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Miododajna
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Dalia dekoracyjna Sisa

Bulwy - 1 op.: 1 szt.

Dalia dekoracyjna Sisa (Dahlia) jest polecana na rabaty i na kwiat cięty. Kwitnie bardzo obficie. Wybitnie kształtne, urocze, cytrynowożółte rozetki kwiatów rozświetlają ogrodowe rabaty, tarasowe misy i balkonowe donice od lipca aż do pierwszych przymrozków.

10-419
Niedostępny
Kolor: Żółty
Cena
9,40 zł

(9,40 zł / szt.)

Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-X
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
50 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Miododajna
Roślina miododajna
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 60-202

Bez Palibin

1 szt.
26,50 zł 23,80 zł
  • Promocja