• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz uroczej, długo kwitnącej rośliny na niskie rabaty w ogrodach naturalistycznych i rustykalnych. Wymarzony wybór do tarasowych donic i balkonowych skrzynek.

Wskazówki uprawy:

  • Dalia Sneezy to miniaturowa odmiana o urzekających, pojedynczych kwiatach z soczyście żółtym oczkiem, wabiącym owady zapylające.
  • Sadzenie: karpy sadzimy do gruntu dopiero na początku V, gdyż młode przyrosty są bardzo wrażliwe na przymrozki. Jeśli pojawi się prognoza niższych temperatur, należy rośliny okryć włókniną lub gazetami. Bulwy należy sadzić na głębokość 7-15 cm. Odległość między roślinami: 40-80 cm.
  • Stanowisko: dla dalii powinno być nasłonecznione, osłonięte od silnych wiatrów.
  • Gleba: podłoże żyzne i bardzo zasobne. Dalia Sneezy ma duże wymagania pokarmowe, dlatego przed posadzeniem do dołka wsypujemy garść nawozu wieloskładnikowego i mieszamy z ziemią.
  • Wysokość: 40-50 cm.
  • Kwitnienie: dalie kwitną od połowy VII do pierwszych przymrozków. Jeżeli chcemy uzyskać duże kwiaty, należy usunąć niektóre boczne pączki. Usuwanie przekwitłych kwiatów przedłuża kwitnienie roślin.
  • Podlewanie: bardzo ważna jest wilgotność podłoża. Rośliny źle znoszą suszę, wymagają podlewania.
  • Zimowanie: dalie nie zimują w gruncie. Po pierwszych przymrozkach łodygi przycinamy i wykopujemy karpy. Do przechowania karp najlepiej nadaje się piwnica i temperatura 3-5ºC. Korzenie oczyścić i lekko przesypać torfem, aby nie dopuścić do wyschnięcia karp. Niewysokie dalie można też sadzić w donicach na balkonach i tarasach. W takiej formie nie sprawiają kłopotów z przezimowaniem - wystarczy przenieść całą donicę do piwnicy, a wiosną wystawić ją ponownie na balkon lub taras.

Bulwy - 1 opakowanie: 1 szt.

10-420
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Tak
Zimowanie
nie zimuje
Ilość cebul
1

Dalia Sneezy

Bulwy - 1 opak.: 1 szt.Dalia Sneezy (Dahlia) to znakomita, niska odmiana rabatowa, sprawdza się także w kompozycjach w pojemnikach. Kwitnie bardzo długo, aż do pierwszych przymrozków. Rośliny uprawiane w donicach łatwo przezimować z całym pojemnikiem. Urokliwy dodatek do białych bukietów.

10-420
Niedostępny
Kolor: Biały
Cena
7,00 zł
8,90 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-X
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40-50 cm
Wysokość rośliny
nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Roślina miododajna
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać