wysylka-ziol.jpg

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz mrozoodpornej odmiany fuksji, którą z powodzeniem przezimujesz w swoim ogrodzie. Dobry wybór dla miłośników egzotycznych roślin o nietypowych kwiatach.

Wskazówki uprawy:

  • Fuksja magellańska (Fuchsia magellanica) - to roślina wieloletnia, pięknie i obficie kwitnąca. Pochodzi z chłodniejszych obszarów Ameryki Południowej: Chile i Argentyny.
  • Zimowanie: fuksja magellańska jest odmianą unikatową wśród fuksji - jako jedyna wykazuje mrozoodporność. Zimotrwałość fuksji polega na corocznej zdolności odbijania nowych pędów z karpy korzeniowej wiosną. Część nadziemna obumiera dopiero po solidnych przymrozkach. Przed nastaniem zimy trzeba roślinę zabezpieczyć. W obrębie bryły korzeniowej należy usypać kopczyk z torfu, liści, kory lub trocin. Należy też wyciąć obumarłą część pędów około 15-20 cm nad ziemią. Można też okryć roślinę igliwiem lub słomą.
  • Wysokość: 90-120 cm - okazała odmiana.
  • Kwitnienie: VI-X. Fuksja magellańska najpiękniej prezentuje się w końcu sierpnia i we wrześniu. Nadaje się na kwiat cięty.
  • Stanowisko: najlepszym stanowiskiem do uprawy jest półcień. Źle toleruje pełne słońce.
  • Gleba: wymaga ziemi żyznej, przepuszczalnej, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
  • Pielęgnacja: w czasie wegetacji potrzebuje obfitego podlewania. Od IV do VIII powinna być co dwa tygodnie nawożona wieloskładnikowym nawozem do roślin kwitnących. Bardzo dobrze sprawdzają się nawozy wolnodziałające, np. Osmocote, wymieszane z podłożem przed sadzeniem roślin. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest delikatne przycinanie pędów głównych - fuksje magellańskie lepiej się krzewią, mają ładny pokrój i obficiej kwitną.
  • Rozmnażanie: z sadzonek w III-IV.
  • Liczba roślin na 1 m2: 6 szt.

 UWAGA: 

roślina późno rozpoczyna wegetację, pierwsze pędy wyrastają dopiero z początkiem V, kiedy nie ma ryzyka przemarznięcia wiosną.

50-690
Stanowisko
Półcieniste
Wysokość rośliny
90-120 cm
Okres kwitnienia
VI-X
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Fuksja magellańska

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Jest unikalną, zimującą fuksją, która może być uprawiana w polskich ogrodach. Fuksja magellańska (Fuchsia magellanica) raz posadzona, cieszy całymi latami. Co roku z podziemnej karpy wyrastają pędy z mnóstwem pięknych kwiatów. Kwitnie niezwykle obficie przez całe lato do przymrozków.

50-690
Dostępny
Kolor: Różowy
Cena
12,90 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-X
Okres kwitnienia
Półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
90-120 cm
Wysokość rośliny
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 25-056

Krokosmia Emily McKenzie

10 szt.
14,50 zł