Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz uroczej rośliny balkonowej do ozdoby balkonu lub tarasu ocienionych przez większą część dnia. Wybierz, jeśli cenisz odmiany unikatowe.

Wskazówki uprawy:

  • Begonia pachnąca Angelique (Begonia) zachwyca nie tylko piękną budową kwiatów, ale także przyjemnym zapachem.
  • Gleba: begonie lubią glebę urodzajną, żyzną, próchniczą, przepuszczalną, lekko kwaśną (pH 5-6) i wilgotną.
  • Stanowisko: rośliny te preferują stanowiska ocienione, gdyż silne słońce przypala liście i kwiaty.
  • Sadzenie: aby przyspieszyć kwitnienie można posadzić bulwy begonii pachnącej Angelique w III-IV w doniczkach i podhodować w mieszkaniu. Podczas sadzenia należy pamiętać, aby bulwy były zwrócone wklęsłą stroną ku górze, a wypukłą do dołu. Bulwy należy przysypać cienką, 1-2 cm warstwą podłoża. Do gruntu i do pojemników na balkonach sadzi się begonie w 2. połowie V lub na początku VI.
  • Wysokość: 25-35 cm.
  • Kwitnienie: VI-X.
  • Pielęgnacja: przez cały sezon wegetacyjny begonie wymagają obfitego nawożenia nawozami do roślin balkonowych, wtedy kwitną bardzo obficie. Podczas podlewania nie należy moczyć liści ani kwiatów. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest usuwanie przekwitłych kwiatów, pobudza to rośliny do tworzenia nowych kwiatów i przedłuża okres kwitnienia.
  • Zimowanie: bulwy begonii pachnącej Angelique nie zimują w gruncie. Na początku X wykopujemy begonie z gruntu lub wyjmujemy z pojemników, czyścimy bulwy z resztek ziemi i umieszczamy w przewiewnym, ażurowym pojemniku wypełnionym suchym torfem, piaskiem lub trocinami. Tak przygotowane bulwy należy przechowywać do wiosny w chłodnym (ok. 10°C) i suchym pomieszczeniu. W III-IV bulwy ponownie wsadzamy do doniczek i przetrzymujemy w temp. około 18°C, aby na miejsce docelowe, gdy minie ryzyko przymrozków, trafiły rośliny kwitnące.

Bulwy - 1 opakowanie: 1 szt.

13-047
Stanowisko
Półcieniste
Wysokość rośliny
25-35 cm
Okres kwitnienia
VI-X
Pachnące
Tak
Zimowanie
nie zimuje
Ilość cebul
1

Begonia pachnąca Angelique

Bulwy - 1 opak.: 1 szt.Begonia pachnąca Angelique (Begonia) zachwyca nie tylko obfitością i urodą swoich kwiatów, ale również słodkim, przyjemnym zapachem. Ma lekko zwisające pędy. Doskonała do uprawy w misach, donicach i koszach kwiatowych na lekko ocienionych balkonach i tarasach. Nie toleruje palącego słońca. Kwitnienie trwa nieprzerwanie od czerwca do przymrozków.

13-047
Niedostępny
Kolor: Biały
Cena
9,90 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-X
Okres kwitnienia
Półcieniste
Stanowisko
25-35 cm
Wysokość rośliny
nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać