Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Kwiaty cebulowe

produktów na stronie


Kwiaty cebulowe – efektowna dekoracja domu i ogrodu

cebule kwiatoweRośliny cebulowe pięknie kwitną i to już wczesną wiosną, stając się niezwykłą ozdobą ogrodowych rabatek. Jeśli umiejętnie dobierzemy cebule kwiatowe, które zasadzimy w naszym ogrodzie, uzyskamy wspaniałą, barwną dekorację utrzymującą się od wiosny do późnej jesieni.

Cebule kwiatowe

Florexpol oferuje cebule kwiatowe bardzo wielu gatunków i odmian kwiatów, m.in. mieczyki, piwonie, dalie, zawilce, irysy, jaskry, lilie. Nasze cebule kwiatowe są zdrowe i jędrne,  w większości pochodzą od polskich lub holenderskich producentów. Warto pamiętać, aby cebule kwiatowe po zakupie jak najszybciej umieścić w ziemi, aby nie wyschły.

Kwiaty cebulowe sadzi się w miejscach dobrze nasłonecznionych, a jednocześnie osłoniętych od wiatru. Najlepiej sadzić je grupami, obok innych roślin ozdobnych lub krzewów czy drzew liściastych. Niektóre cebule kwiatowe, m.in. lilie orientalne lub mieczyki, nie są odporne na mrozy i muszą zostać wykopane z ziemi natychmiast po pierwszych przymrozkach. Grunt pod kwiaty cebulowe należy oczyścić z chwastów i wzbogacić nawozem dla roślin kwitnących. Gleba powinna mieć odczyn obojętny lub lekko zasadowy.

Ciekawą propozycją są również kwiaty drobnocebulowe, tj. frezje, jaskry czy czosnek ozdobny. Dają one subtelny, ale świeży efekt dekoracyjny, nadają się także do wazonów i bukietów. Z kolei lilie drzewiaste osiągają dużą wysokość (do prawie 2 metrów) i mogą stanowić ozdobę jako pojedyncze rośliny. Liliowce będą natomiast świetnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodem – są bardzo odporne na choroby i w jednym miejscu mogą kwitnąć nawet przez 20 lat.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
sobota: 9.00 - 15.00
niedziela: 10.00-15.00