Bulwy, cebule, kłącza

Bulwy, cebule, kłącza

cebule kwiatoweSprzedajemy cebulki różnych gatunków kwiatów ogrodowych produkcji polskiej i holenderskiej. Prowadzimy wysyłkową sprzedaż nawozów, donic i innych materiałów i akcesoriów ogrodowych.

Efektowna dekoracja, czyli piękno kwiatów cebulowych

Piękną ozdobą naszych działek i domów są kwiaty ogrodowe cebulowe, często zakwitające już wczesną wiosną, co czyni je, po długich zimowych miesiącach, czymś szczególnie oczekiwanym i podziwianym przez miłośników kwietnego piękna. Umiejętnie dobrane cebulki i cebule kwiatowe, odpowiednio posadzone i pielęgnowane sprawią, że będziemy mogli się cieszyć wspaniałymi, kwietnymi dekoracjami od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Różne rodzaje cebul i cebulek kwiatowych

W wielkiej liczbie cebule kwiatowe oferuje nasz sklep internetowy, dlatego też na naszych półkach można znaleźć i te jesienne, i te wieloletnie, a także cebulki kwiatów mniej znanych. Wśród najpopularniejszych w naszej ofercie wymienić możemy cebule takich kwiatów jak mieczyki, piwonie, dalie, zawilce, irysy, jaskry i lilie. Nasze cebulki kwiatowe jesienne, wieloletnie oraz wszystkie inne, są produktami o najwyższej klasie i w większości pochodzą od polskich lub holenderskich producentów. Ciekawą propozycją naszego sklepu są kwiaty drobnocebulowe, takie jak frezje, jaskry czy czosnek ozdobny. Ich subtelna, delikatna struktura kwiatowa sprawia, że dekoracyjny charakter tych kwiatów wprowadza nastrój lekkości i świeżości. Większość z nich pięknie prezentuje się także w wazonach jako kwiaty cięte. Jeszcze inną propozycją z naszych półek są lilie drzewiaste, których wysokość dochodzi nieraz do 2 metrów. Natomiast dla osób o niewielkim doświadczeniu ogrodniczym doskonałym wyborem będą liliowce, rośliny bardzo odporne na wszelkiego rodzaju choroby i mogące rosnąć w jednym miejscu nawet przez 20 lat.

Sposoby postępowania z cebulkami kwiatowymi

Jeśli chcemy długo cieszyć się pięknem kwiatów ogrodowych cebulowych, to powinniśmy postępować z ich cebulkami według ściśle określonych reguł. Przede wszystkim musimy zaraz po otrzymaniu paczki jak najszybciej umieścić je w ziemi, aby nie doszło co ich nieodwracalnego przesuszenia. Kwiaty cebulowe ogrodowe, także te jesienne, najkorzystniej jest sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych, a jednocześnie osłoniętych od wiatru. Najlepiej sadzić je grupami, obok innych roślin ozdobnych lub w pobliżu krzewów i drzew liściastych. Przeznaczony pod ich uprawę grunt należy oczyścić z chwastów i wzbogacić nawozem dla roślin kwitnących. Gleba powinna mieć odczyn obojętny lub lekko zasadowy. Cebulki niektórych kwiatów cebulowych, na przykład lilii orientalnych lub mieczyków, sadzonych w warunkach ogrodowych są mało odporne na mrozy, w związku z czym muszą zostać wykopane z ziemi natychmiast po pierwszych przymrozkach.

Aktywne filtry