• Obecnie brak na stanie

® Odmiana objęta licencją. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz perfekcyjnej, urzekającej odmiany na obwódkę rabaty, w urokliwe grupki między krzewami lub do tarasowych i balkonowych donic.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan liliokształtny Miss Elegance, za sprawą pięknie zbudowanych, wysmukłych kwiatów, wspaniale nadaje się na kwiat cięty. Idealne proporcje kwiatów i liści rewelacyjnie prezentują się w doniczkach.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany liliokształtne Miss Elegance wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Wykopywanie cebul: tulipana Miss Elegance wykopuje się na okres spoczynku w połowie VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan liliokształtny Miss Elegance, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-346
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan liliokształtny Miss Elegance

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan liliokształtny Miss Elegance jest średnio wysoką odmianą z grupy Triumph. Nadaje się zarówno na rabaty, obwódki, jak i do doniczek. Dosyć spore kwiaty w pastelowej, biało-różowej tonacji są niezwykle dekoracyjne dzięki fantazyjnemu podkręceniu płatków. Odmiana ceniona za doskonałe proporcje między kwiatami i szerokimi, sztywnymi liśćmi.

21-346
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
10,90 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: