• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o szczególnie okazałych kwiatach. Dobra opcja dla miłośników żywych barw w ogrodzie. Wybierz, jeśli planujesz uprawę na kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny Yellow Pomponette ceniony jest za wyjątkowo duże, pełne kwiaty, przypominające piwonie. Szczególnie polecany na kwiat cięty, interesująco prezentuje się także w obwódkach. Może być uprawiany w pojemnikach z dobrym drenażem.
  • Wysokość: 35 cm.
  • Kwitnienie: IV-V. Zakwita późną wiosną. Kwiaty pachnące.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada września, a końcowym - koniec października. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany Yellow Pomponette wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę czerwca, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion.
  • W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan pełny Yellow Pomponette, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-083
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
35 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan pełny Yellow Pomponette

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Wyszukana, przepiękna odmiana, która doda ciepłego koloru każdemu ogrodowi. Tulipan pełny Yellow Pomponette (Tulipa) należy do grupy tulipanów pełnych późnych. Wspaniałe, wyjątkowo duże, intensywnie żółte kwiaty znakomicie prezentują się w bukietach. Osiągają 10 cm średnicy.

21-083
Niedostępny
Kolor: Żółty
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK