Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
NOWOŚĆ
PROMOCJA
Malina powtarzająca Heban®

Malina powtarzająca Heban®

Nowość
Promocja

19,30 zł 70-686

Stara cena: 21,50 zł

Dostępny

Sadzonka w balocie - 1 op.: 1 roślina.Malina powtarzająca Heban® jest odmianą o ciemnopurpurowych, prawie czarnych, bardzo smacznych owocach. Zbiór owoców możliwy w dwóch terminach: na pędach tegorocznych w VIII i jeśli pozostawimy pędy, pod koniec VI na pędach dwuletnich. Krzew zdrowy, pędy silne, pokryte kolcami.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Owocowanie: malina powtarzająca Heban® owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych) i zeszłorocznych, dwuletnich. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym będą one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od początku VII. Wiosną, obok pędów dwuletnich, wyrosną kolejne pędy nowe, jednoroczne, które zaowocują późnym latem i jesienią. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie latem na pędach starych, dwuletnich i późnym latem oraz jesienią na pędach nowych, jednorocznych. Zbiór owoców u tych odmian jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około 3,5 miesiąca.
  • Uprawa: malina powtarzająca Heban® udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5).
  • Sadzenie: może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Pielęgnacja: różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w V i VI, niezbędne jest dwu-, trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.
  • Cięcie: polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią lub wczesną wiosną na wysokości 10 cm nad ziemią.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE