• Obecnie brak na stanie

Wskazówki uprawy:

  • Agrest krzaczasty Sadko jest odmianą średniopóźną, bardzo plenną. Starsze pędy są niemal bezkolcowe.
  • Gleba: lubi glebę próchniczną i przepuszczalną, zasobną w wilgoć. Dla poprawienia struktury i zasobności gleby w składniki pokarmowe można zmieszać ją z dobrze rozłożonym obornikiem lub kompostem. Nie toleruje terenów podmokłych.
  • Sadzenie: agrest Sadko najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym lub w lekkim półcieniu, troszkę głębiej niż rósł w szkółce. Zabieg ten pozwala na łatwiejsze przyjęcie ze względu na lepszy dostęp do wody. Odstępy między agrestami krzaczastymi powinny wynieść około 1-1,2 m.
  • Pielęgnacja: dobrze jest co pewien czas zasilać krzewy kompostem. Nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a potasowe i fosforowe jesienią. W suche lato krzewy wymagają podlewania. Dla ograniczenia parowania oraz ekspansji chwastów warto stosować ściółkowanie podłoża.
  • Wiele odmian należy do roślin samopylnych, ale agresty plonują obficiej przy zapyleniu krzyżowym, dlatego warto hodować inne odmiany agrestu obok siebie.
  • Cięcie: jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Od niego zależy prawidłowy wzrost i obfite owocowanie agrestu. Cięcie wykonujemy po raz pierwszy na wiosnę pierwszego roku po posadzeniu. U form krzaczastych skracamy wszystkie pędy nad drugim lub trzecim oczkiem. Efektem takiego cięcia będzie powstawanie nowych pędów, które stworzą przyszły szkielet krzewu. Przez kolejne lata w III usuwamy pędy słabe, chore i uszkodzone. Aby pobudzić krzewienie można przyciąć zdrowe pędy na około 30 cm. Dobrze uformowany krzew powinien składać się z wielu pędów, wśród których najwięcej powinno być jednorocznych (około 5). Im starsze pędy, tym ich ilość powinna być mniejsza (średnio 2-4 pędy stare).

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-623
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Agrest Sadko

Kategoria produktu: krzewy-owocowe

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina

Agrest Sadko to odmiana średniopóźna, odporna na mączniaka i mróz. Bardzo plenny. Młode pędy tworzą rzadkie, krótkie kolce, starsze są gładkie. Owoce średniej wielkości i duże, czerwone, bardzo smaczne. Doskonałe do spożycia na surowo i na przetwory.

70-623
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: