• Promocja

Wskazówki uprawy:

  • Jagoda kamczacka Zojka jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat. Wcześnie rozpoczyna wegetację, pąki kwiatowe pojawiają się na początku III. Krzewy jagody kamczackiej owocują najwcześniej ze wszystkich uprawianych roślin owocowych. Są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C). Wykazują pełną mrozoodporność, nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.
  • Gleba: jagoda kamczacka Zojka rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6).
  • Stanowisko: roślina wymaga stanowiska słonecznego.
  • Sadzenie: krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać.
  • Pielęgnacja: polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka Zojka nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.
  • Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w dziesiątym roku uprawy.
  • Zbiór: VI.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-605
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1

Jagoda kamczacka Zojka

Sadzonka w doniczce - 1 op.: 1 roślina.Jagoda kamczacka Zojka to odmiana wyhodowana w Polsce. Krzew rośnie silnie (1,6 m), jest długowieczny i mrozoodporny. Owoce duże, słodkie, smaczne, nie osypują się, dojrzewają w VI. Najlepiej owocuje, gdy rośnie w sąsiedztwie innych odmian.

70-605
Niedostępny
Cena
18,00 zł
20,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Kod: 70-517

1 szt.
27,70 zł 16,70 zł
  • Promocja
Mogą Ci się również spodobać