• Obecnie brak na stanie

Wskazówki uprawy:

Jagoda kamczacka Jugana jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat. Wcześnie rozpoczyna wegetację, pąki kwiatowe pojawiają się na początku marca. Krzewy jagody kamczackiej owocują najwcześniej ze wszystkich uprawianych roślin owocowych. Są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C). Wykazują pełną mrozoodporność, nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.

Uprawa: roślina rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6). Wymaga stanowiska słonecznego. Krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać. Pielęgnacja polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka Jugana nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.

Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w 10 roku uprawy.

Wysokość: do 1,5 m.

Zbiór: od drugiej połowy VI.

70-545
Wysokość rośliny
1,5 m
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Jagoda kamczacka Jugana

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Jagoda kamczacka Jugana to krzew wysokości 150 cm, średnio zwarty. Owoce duże, ciemnofioletowe, z silnym nalotem woskowym, twarde, bardzo słodkie. Dojrzewają w drugiej połowie VI. Mają średnią tendencję do osypywania się, w czasie zbioru łatwo oddzielają się od szypułki. Jugana najlepiej owocuje w sąsiedztwie innych odmian tego samego gatunku.

70-545
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

1,5 m
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-433

Agrest Invicta

1 szt.
17,50 zł 15,70 zł
  • Promocja
  • Nowość
Kod: 70-714

Aronia Hugin

1 szt.
20,60 zł
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 00-980

Rukola

1,90 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK