® Odmiana wyhodowana przez Sadowniczy Zakład Doświadczalny - Instytut Ogrodnictwa Brzezna. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zakazane.

Wskazówki uprawy:

  • Malina Laszka® owocuje na dwuletnich pędach. Wyróżnia się bardzo dużymi i trwałymi owocami, plennością i gładkimi pędami. Może być prowadzona w formie wolnostojącej.
  • Gleba: rośnie najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Zbiór owoców: 2 poł. VI. Malina Laszka® to jedna z najwcześniejszych odmian.
  • Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Cięcie: polega na wycięciu starych (dwuletnich) pędów po zakończonym owocowaniu, późną jesienią lub wczesną wiosną, na wysokości kilku centymetrów nad ziemią. Zostawiamy tylko młode, tegoroczne pędy, które nie owocowały. Jednocześnie należy usunąć nadmiar młodych pędów, pozostawiając do 5-7 sztuk w krzewie. Dzięki prześwietlaniu krzewów do liści dociera więcej światła, co zwiększa intensywność fotosyntezy, a w efekcie zwiększa liczbę pąków kwiatowych i wytrzymałość roślin na mróz. Prześwietlanie umożliwia również dokładne opryskiwanie roślin podczas zabiegów ochrony i sprzyja szybkiemu obsychaniu pędów po deszczu, przez co zmniejsza się ryzyko chorób grzybowych.
  • Nawożenie: w czasie wzrostu należy pamiętać o podlewaniu roślin i nawożeniu nawozami bogatymi w azot. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest więc wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późnym okresie, tj. w maju i czerwcu, niezbędne jest 2-3-krotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej.
70-451
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Malina Laszka®

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Plonuje obficie w drugiej połowie VI, jako jedna z pierwszych malin. Malina Laszka® to bardzo wczesna, letnia odmiana owocująca na pędach dwuletnich, idealna do ogródków przydomowych. Owoce są bardzo smaczne, deserowe i duże, nawet do 4 cm długości.

70-451
Dostępny
Cena
15,80 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: