Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz odmiany kanny, która dobrze sprawdzi się w uprawie balkonowej. Dobry wybór do reprezentacyjnych donic na klombach, tarasach, w parkach.

Wskazówki uprawy:

  • Kanna Happy Isabel (Canna indica) jest odmianą miniaturową.
  • Stanowisko: kanny wymagają stanowisk słonecznych. Posadzone w miejsca zacienione mogą nie zakwitnąć.
  • Gleba: wymaga ciepłej i próchniczej, średnio zwięzłej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe.
  • Wysokość: 40-50 cm.
  • Kwitnienie: VI-IX.
  • Pielęgnacja: kanna Happy Isabel wymaga bardzo obfitego nawożenia i obfitego podlewania, a usuwanie przekwitłych kwiatostanów spowoduje, że kwitnienie się powtórzy.
  • Sadzenie: kanny wymagają długiego okresu wegetacji, dlatego zalecane jest wcześniejsze sadzenie kłączy w doniczkach. Sadzimy je w mieszankę torfu, ziemi, piasku i zapewniamy temperaturę około 18°C, a następnie w drugiej połowie V wysadzamy do gruntu (bez doniczek), pamiętając o wcześniejszym zahartowaniu roślin. Na miejsce stałe wysadzamy na głębokość 15-20 cm w rozstawie 40 x 80 cm, w zależności od odmiany.
  • Zimowanie: kanna Happy Isabel nie zimuje w gruncie. Kłącza na okres zimy należy wykopać, najlepiej po pierwszych przymrozkach. Usuwamy część nadziemną na wysokości ok. 10-15 cm, a kłącza przechowujemy razem z bryłą ziemi w pomieszczeniach o temp. 5-8°C, np. w piwnicy. Kłącza należy przesypać torfem, piaskiem, trocinami, aby nie przesychały.
11-371
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
VI-IX
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
1

Kanna Happy Isabel

Kłącza - 1 op.: 1 szt.

Ogromnie dekoracyjna roślina rabatowa. Kanna Happy Isabel (Canna indica) to miniaturowa kanna, która jest jednym z piękniejszych akcentów w ogrodzie. Tworzy okazałe kępy liści i duże, różowe kwiatostany. Kwitnie aż do jesieni. Posadzona w gruncie efektownie prezentuje się na klombach. Sadzona w ozdobnych pojemnikach długo upiększa balkony i tarasy.

11-371
Niedostępny
Kolor: Różowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-IX
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
40-50 cm
Wysokość rośliny
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 10-245

Dalia kaktusowa Purple Gem

1 szt.
8,20 zł